1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Kahrolasıcalar yine masum Müslümanları katletti/Editörya
Kahrolasıcalar yine masum Müslümanları katletti/Editörya

Kahrolasıcalar yine masum Müslümanları katletti/Editörya

A+A-

 

Mısır'ın Ariş kentinde Ravda Camisi'ne yönelik saldırıda 235 Müslüman katledildi. Sivil kendi halinde kırsalda yaşayan siyasetin, politikanın ve dengelerin uzağında hayatlarını sürdürmeye çalışan mazlum 235 kişi vahşice katledildi.

 

Olayın amacı ve gerçekleşme şekli acı verici. Uzun bir süredir Müslüman coğrafyanın maruz kaldığı eylemlerin bir devamı niteliğinde ki bu barbarca saldırı emperyalizmin yani batı istikbarının yani kuzu postuna burunmuş kurtların belirlediği ve uygulanması için her türlü desteği verdiği bir eylem silsilesinin devamıdır. 

Cami yakınında patlatılan bombalar ardından silahlarla camiden çıkanların taranması ve yardıma geleceklerin engellenmesi… Bu eylem şekli asla ve asla ne insani ne şer’i  ne de mantık olarak İslam’a ve Müslümana uymayan bir amaç ve tarza sahiptir.

İbadet için Allah’ı anmak için ibadethanelere giden bir topluluğu hangi gerekçe ile öldürebilirsiniz? Politik bir taraf olmayan ve sadece günlük yaşamlarını sürdürme gayretinde olan sivilleri nasıl öldürebilirsiniz?

Ey nasipsiz caniler siz hangi sebeple işlediniz bu cinayetleri?  Eğer İslam adına yapıyorsanız bilin ki bu yaptığınız İslam değil. Bu barbarlığı bir savaş ve mücadele için yapıyorsanız savaşınız ahlaktan ve insaftan yoksun. Bu ihanet eylemlerinizi size iletilen talimatlarla yapıyorsanız bilin ki Allah gizli dehlizlerde planladığınız tuzaklarınızı başınıza yıkacaktır.

İslam coğrafyasının küresel emperyalizmin isteği doğrultusunda yıkıma sürükleyen bu ahlak yoksunu örgütler/kurumlar eninde sonunda yaptıkları cinayetlerin hesabını vereceklerdir.  Bu dünyada bunun cezasını çekmeseler bile şuna mutlak inanıyoruz ki ruzi mahşerde İlahi adaletten kaçamayacaklar ve mustehak oldukları cezayı çekeceklerdir.

Müslüman coğrafyanın ateş çukuruna çevrilmesine sebep olan cehaletten tutunda her türlü etken bizleri ne kadar büyük sorumluluk ile karşı karşıya bıraktığını da göstermektedir. Bu topraklarda kör ve aleyhte bir şiddet Allah’ın sınırlarını çiğnemektedir.

Mısır'ın Ariş kentinde Ravda Cami’sinde katledilen Müslümanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu menfur terör olayında yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Bu alçakça saldırıyı düzenleyen zihni ve bu zihnin gereği olarak bu eylemi gerçekleştirenleri lanetliyoruz.

Ufkumuz haber editörya

 

 

 

                    

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.