1. HABERLER

  2. ÖZE DÖNÜŞ HAREKETİ

  3. İZMİR ÖZEDÖNÜŞ'TEN SURİYE'YE YARDIM
İZMİR ÖZEDÖNÜŞ'TEN SURİYE'YE YARDIM

İZMİR ÖZEDÖNÜŞ'TEN SURİYE'YE YARDIM

ÖZEDÖNÜŞ İzmir temsilciliği İHH ile ortak yardım çalışmalarına devam ediyor.

A+A-

 

12 yılı bulan Suriye iç savaşının yarattığı dram devam ederken, barınma, güvenlik, beslenme, eğitim başta olmak üzere milyonlarca insanın temel gereksinimleri içler acısı bir durumda.

Ümmetin onca imkanına rağmen milyonlarca insanın temel ihtiyaçlardan mahrum kalması üzerinde fazlaca düşünmemiz gereken bir durumdur. Engel olamadığımız savaşların bizde yarattığı acılar tahammül sınırlarını aşarken bir o kadar da büyük duyarsızlıklar yada olayı kanıksamalarda yaşanmakta. Sıradanlaşan bu durum bizden çok şeyi alıp götürmektedir.

Bunca olumsuzluk içerisinde azda olsa ortaya konan iyilikte söz konusu. Suriye savaşının ilk gününden itibaren mağdur mazlum sivillerin bir nebzede olsa ihtiyaçlarını giderme adına sivil toplum kuruluşlarının bir çabasını görmekteyiz ve bunu takdir etmek bir sorumluluktur.

Suriye'deki bu drama sessiz kalmayan kuruluşlardan biri olan ÖZEDÖNÜŞ bileşenleri de ihtiyaç sahibi mazlum sivil halkın yanında yer almaya ve elinden geldiğince yaşanan acılara merhem olmanın çabası içerisinde oldular. bu çerçevede ''İYİLİK SOĞUK GEÇİRMEZ'' sloganıyla 2023 ün ilk yardım konvoyu ÖZEDÖNÜŞ ve İHH ortak çalışması ile yola çıkarıldı.

00001-002.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.