1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İsrail'in "Dikon" Terör Birimi, Küresel Terörizm Simgesi
İsrail'in "Dikon" Terör Birimi, Küresel Terörizm Simgesi

İsrail'in "Dikon" Terör Birimi, Küresel Terörizm Simgesi

A+A-

 

Filistin topraklarında Filisitnliler'in intifadasını durdurmayı başaramayan Siyonist rejim yetkilileri, Filistin milletinden bu işgal rejimi karşısında gösterdiği direnişinden dolayı intikam almak ve Filistinlileri korkutmak için Filistinli liderlere yönelik yeni tur suikastların başlatılmasını istediler.

 

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın artan halk desteği ve tabanı yüzünden Siyonist rejim Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Masası'nın eski üyelerinden Menir Zahir, HAMAS liderlerine yönelik suikast girişimlerinin yeniden başlatılmasını istedi. Daha önce de Siyonist rejim iç güvenlik bakanı Gilad Erdan ve İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, HAMAS ve İslami Cihat başta olmak üzere Filistin direniş grupları liderleri ve üyelerine yönelik suikast düzenlenmesini istemişlerdi. 

İşgal rejimi İsrail'in dış politikasında suikast sözcüğünün kullanılması sıradan bir araç sayılıyor.

Terörist İsrail rejiminin tarihi dünyanın dört bir yanında işlediği terör eylemleriyle ve kanlı saldırı karnesiyle doludur.

Siyonist rejimin casusluk teşkilatı MOSSAD sadece geçen 30 senede Arap ve Filistin liderleri ve yetkililerine karşı 14 suikast operasyonu düzenleyerek, 11 Arap ve Arap olmayan ülkede 16 Arap ve Filistinli şahsiyeti şehit etmiştir.

Bir süre önce de İsrail rejiminin kanal 2 televizyonu ilk kez İsrail'in casusluk teşkilatı MOSSAD'da Kidon diye bir terör biriminin olduğunu itiraf ederek, bu birim şimdiye kadar İran dahil dünyanın muhtelif noktalarında onlarca suikast eylemi gerçekleştirdiğini bildirdi. Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın askeri kolu İzzeddin Kassam Tugayları komutanlarından Mahmut Mabhuh ve de İranlı fizikçiler de Kidon Terör Birimi tarafından hedef alınmıştır.

MOSSAD ve İsrail Ordusu'nun çekirdeği Airgun, Eşteron ve Hagana gibi terör timlerinden oluşuyor. Bu terör timleri, İsrail kurulmadan önce 1930 ve 1940'larda Filistinliler'i kendi yurtlarını terk etmeye zorlamakta önemli rol ifa ettiler. İşgal topraklarındaki terör birimleri hala ayakta kalarak, terör rejimi İsrail'in bölgede illegal varlığını sürdürmeye çalışıyorlar. 

Filistin işgalinin 70 yıllık tarihinde, Siyonist rejiminin organize terörü, her daim türlü şekillerde İsrail yöneticileri ve kurucularının gündeminde olmuştur. 1960 ve 1970'lerde Filistin Kurtuluş Örgütü liderlerine yönelik zincirleme suikastları ve de 1980 ve 1990'da, işgal toprakları içinde ve dışında Hizbullah, HAMAS ve İslami Cihat liderlerine düzenlenen suikastlar, İsrail'in bir terör rejimi olduğunu kanıtlayan belgelerdir.

İsrail’in önde gelen gazetelerinden Yediot Ahronot’un istihbarat muhabiri Ronen Bergman, İsrail'in tartışmalı tarihinde düzenlediği suikast operasyonlarını ve kullanılan teknikleri belgeledi. ‘Önce sen kalk ve öldür’ isimli kitapta, İsrail’in 70 yıllık tarihinde en az 2 bin 700 suikast operasyonu düzenlediği, bunların birçoğunun başarısız olduğu belirtiliyor.

Evet, Siyonizm her daim terörizmin çıkış noktası olmuştur.Siyonist rejimin güvenlik yetkilileri hiçbir zaman, Filistinli liderleri tasfiye etmeye yönelik saldırı ve terör eylemlerini inkar etmemiştir.

Siyonist rejimin illegal varlığı, MOSSAD, Şabak ve Şin bet ve ölüm mangaları gibi türlü terör timlerinden oluşuyor.

Terör rejimi olan İsrail, işgal topraklarında ve dışında birçok saldırı, katliam ve terör eylemi gerçekleştirmiştir. Aslında Siyonist rejimi oluşturan bu çeteler ve timler, bu rejimin katliam makinesinin itici gücü sayılıyor.

Bu meseleler dünya için uluslararası camianın İsrail diye bir organize terör rejimi ile karşı karşıya olduğu mesajını taşıyor.

Bu rejim dünyanın dört bir yanında delice terör ve şiddet eylemleriyle meşguldür.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.