1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. İsrail'e Tavır Alamayanlar Katar'ı Bir Çırpıda Sattı/Editör
İsrail'e Tavır Alamayanlar Katar'ı Bir Çırpıda Sattı/Editör

İsrail'e Tavır Alamayanlar Katar'ı Bir Çırpıda Sattı/Editör

A+A-

Siyonist İsrail’e tavır alamayanların Katar’ı bir çırpıda silmeleri hayli düşündürücüdür. Politika üretmekte zorlanan ve her biri farklı sebeplerle ABD ve Batı emperyalizminin güdümünde olan yönetimler maalesef kendilerine biçilen yeni rolü üstlenmekte geç kalmadılar.

1948 yılından beri Ortadoğu’da ümmetin bağrına saplanmış bir hançer olarak duran Terör Devleti İsrail’e karşı kişiliksiz ve ezik bir ilişki içinde olmaları bir yana Arap İsrail savaşının yıl dönümünde İsrail’in kahkaha atmasına vesile olacak bir fitneyi çıkarmaları ayrı bir üzüntü.

Katar meselesinde ipi göğüsleyen iki ülke Suudi Arabistan ve Mısır bu tavırları ile Ortadoğu’da ABD’nin kutuplaştırarak yeni ve derin bir mezhepsel ve politik bölünmeyi amaçlayan sürecine ivme kazandırmıştır. Zira Katar krizi başlar başlamaz birçok ülke meselede renk vermeye başladı.

ABD yönetimi tarafından dizayn edilen yeni politik dönem Ortadoğu’da dengeleri aleyhte bozmaya devam etmekte.

Büyük bir keyifle gördükleri rüya, yani Müslüman’lar arasında mezhebe dayalı büyük savaşların gerçekleşmesi Suriye savaşıyla başladı. Bu niyet Katar’la ve benzeri hamlelerle devam edecek. İşin en kötüsü ve acısı Müslüman coğrafyanın bu kuşatılmışlık karşısında tepkisiz oluşudur.

Malum tablo ürkütücü ve acı verici. Ancak şer bildiğimiz bu durum umarız ki Müslüman halkların tepkisine ve uyanışına vesile olur. Umarız ki ümmet, yöneticilerinin bu kadar silik kalmalarına engel olur. Umarız ki medeniyetimize ve mektebimize yakışır inşalarla/ihyalarla bu buhrandan çıkarız.

Halkların aksine iktidar ve servetlerinin bekası için bu onursuz duruşu sergileyenler elbette tarihe, halklarına ve Hakk’a hesap vereceklerdir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.