1. HABERLER

  2. DİRENİŞ GÜNLÜĞÜ

  3. 'İslam Dünyası bu  saldırılara dur diyecek bir Selahaddin Eyyubi'yi beklemektedir'
'İslam Dünyası bu  saldırılara dur diyecek bir Selahaddin Eyyubi'yi beklemektedir'

'İslam Dünyası bu  saldırılara dur diyecek bir Selahaddin Eyyubi'yi beklemektedir'

A+A-

            Hakkari'de sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği ve yaklaşık 3.000 kişinin katıldığı 'İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamları tel'in' basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazı Hacı Sait Camii yanında yapıldı.

            Yoğun kar yağışı altında yapılan eylemde; Özgür Yaşam Derneği Başkanı M.Selim KANAT'ın yaptığı basın açıklaması sonrası Özerk Diyanet Sen Başkanı Salih AKTAŞ'ın yaptığı dua sonrası sloganlarla kitle Cumhuriyet Caddesine kadar yürüdü. Halkın sık sık 'Katil İsrail Filistin'den defol', 'Bijî Berxwedana Filistin' sloganları attı. Türkçe ve Kürtçe pankartların açıldığı yürüyüş olaysız sona erdi.

Basın açıklamasının tam metni     :

BASINA VE KAMU OYUNA

 

Filistin’in özgürlük davası, İslam ümmetinin ortak davasıdır. Bizim bu büyük vahşete ve soykırıma seyirci kalmamız mümkün değildir. Bizler sivil toplum örgütleri olarak yapılan bu saldırıları bütün şiddetiyle lanetlediğimizi belirtmek istiyoruz.

Dünya tarihin gördüğü en vahşi soykırım girişimlerinden birine sahne oluyor. Irkçı emperyalistlerin başını çektiği İsrail bütün dünyanın gözleri önünde bir soykırım gerçekleştiriyor. Siyonistler insan haklarını karakterlerine uygun bir şekilde ihlal etmeye devam ediyor. Zalim işgal güçleri, tasallutlarıyla çocuklara, kadınlara varana kadar herkese her türlü saldırıda bulunmayı sürdürüyor.

Ateşkes zamanında ambargo ile gazze halkını ölüme mahkûm eden İsrail. Ateşkesten sonra da füzelerle Gazze halkını yok etmeye çalışıyor. Siyonist devlet İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde Filistin de insanlık dışı bir saldırı daha düzenledi. Bildiğiniz gibi yapılan saldırılarda yüzlerce Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Bizler öncelikle çoğunluğunu masum sivillerden oluşan Filistinli kardeşlerimize Allah tan rahmet, yaralılara şifa ve Filistinli mücahitlere güç niyaz ediyoruz.

Filistin ve mescidi aksa  davası İslam ümmetinin ortak davasıdır. Bizim bu büyük vahşete ve soykırıma seyirci kalmamız mümkün değildir. Sivil toplum örgütleri olarak Filistin Gazze ye yapılan bu saldırıları bütün şiddetiyle lanetlediğimizi belirtmek istiyoruz. Bu saldırılar İsraillin kana doymadığının bir göstergesidir. Bu Siyonist İsraillin Filistin de yaptığı ne ilk ne de son katliamdır.

Bütün İslam âleminin yükünü üzerinde taşıyan Filistin bugün kan revan içindedir. Batmış bir ekonomiye, işgal edilmiş topraklara, yıkılmış okullara, açlığa susuzluğa ve hastalığa rağmen hala Müslümanların ilk kıblesi olan mescidi aksanın içinde bulunduğu toprakları bırakmamak için mücadele verene Filistin gerçek bir destek beklemektedir.

Filistin halkı insanlığın sessiz bakışları arasında yok edilmeye çalışılırken, İslam dünyasının parçalanmışlığı ise İsrail e cesaret verip, katliamlarını pervasızca uygulamalarına sebep olmaktadır.

İslam dünyasının hamisi konumunda olan ve bütün dünyanın gözü üzerinde bulunan Türkiye de her fırsatta İsrail le stratejik ortaklığı pekiştirmeyi tercih etmektedir. Daha geçtiğimiz gün veda ziyaretleri kapsamında Türkiye ye gelen olmert i kabul eden başbakan bugün meydana gelen saldırıları cılız tepkilerle geçiştirip BM yi göreve çağırmaktadır. Gazze saldırısının Erdoğan olmert görüşmesinin hemen akabinde gerçekleştirilmiş olması milletimizin zihninde soru işaretlerine sebep olmuştur. Hükümet zulme daha fazla ortak olmamak adına İsrail le olan bütün diplomatik, ticari ve askeri ilişkilerine son vermelidir.         Bu saldırılar kimin dost kimin düşman olduğunu açıkça belli etmiştir. Senelerdir Müslüman kardeşlerimize yapmadıkları işkenceyi bırakmayan İsrail le dost olunamayacağı bu saldırılarla bir kez daha görülmüştür. Bu açıdan mecliste ki Türk İsrail dostluk grubunun bir hükmü kalmamıştır. Derhal lağvedilmelidir.

Farkına varmak zorundayız artık siyonizmle mücadele, evrensel insani bir görevdir… Halepçe’de, Süleymaniye’de mazlum 10 bin Kürdün katliam emrini verenler de bunlardır… Zalim Saddam, Mısır’da İsrail tarafından yetiştirilmiş bir kuklaydı sadece…

 

Siyonistler bütün dünyada savaşıyorlar. Hıristiyanlığı kullanıyorlar. İşbirlikçi Arap hanedanını ihanete boyun eğdirerek kullanmaya devam ediyorlar... Artık gerçeklerin farkına varmalıyız, olup biten gerçekleri anlamalıyız. Siyonizmle mücadele bir Arap-İsrail savaşı değildir. Filistin topraklarıyla sınırlandırılmayacak kadar büyük boyutlu bir mukaddes mücadeledir söz konusu olan... Dünya genelindeki Kürt sorununun çözümü dahi bu mücadelenin bir parçasıdır…

İslam dünyası, Siyonist İsrailin yaptıklarını yanına kar bırakmayacak, yapılan bu saldırılara dur diyecek bir selahaddini Eyyubiyi beklemektedir.

 

Filistin halkının yarasını, acısını en çok Kürt halkı anlar, yüreğinde hisseder. Zira son yüzyılın yetimi bir Filistinlilerdir, bir Kürtlerdir… Ey Filistinliler dayanın, sabredin, direnin… Bütün kalbimizle, nasırlı ellerimizle, kuruyan göz pınarlarımızdan bu defa yaş değil kan gelse de yanınızdayız, sizinleyiz…

 

 

MEMUR- SEN          ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ       ÖZGÜR -YAŞAM- DERNEĞİ

 

HEK-DER                         ÖZERK DİYANET-SEN                      DİYANET-SEN

 

BEM-BİR SEN                 BÜRO- MEMUR- SEN                        TOÇ –BİR- SEN

 

SAĞLIK SEN                     KÜLTÜR MEMUR- SEN                 EĞİTİM –BİR- SEN

 

BAYINDIR MEMUR- SEN      ENERJİ BİR -SEN

 

 

 

ufkumuzhaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.