1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İşgal Rejimi Filistinlileri Göçe Zorluyor
İşgal Rejimi Filistinlileri Göçe Zorluyor

İşgal Rejimi Filistinlileri Göçe Zorluyor

A+A-

İsrail polisinden bazı güçler ve En-Nakab'ı Geliştirme Yönetimi adı verilen organa bağlı Yuaf birliği, En-Nakab bölgesinde bulunan ve işgal rejiminin resmen tanımadığı El-Arakib köyündeki çadırları ve barakaları 170. kez yıktı. İşgal rejimi bu köyün yerli ahalisini göçe ve kendi köylerini tamamen boşaltmaya zorluyor. 

İşgal güçlerinin yıkım işleminden sonra köyün başkanı Aziz Sıyah Et-Turi'nin oğlunu da gözaltına aldıkları ancak daha sonra bazı şartlarla serbest bıraktıkları haber verildi.  El-Arakib'i Savunma Halk Komitesi'nin Başkanı Ahmed Halil Et-Turi, Arab 48'e yaptığı açıklamada Yuaf birliğinin, El-Arakib köyü ahalisi aleyhine mümkün olduğu kadar çok sayıda suç dosyası açmak suretiyle teşkilatlarıyla ihtilaflı bölgenin kapsama alanını genişletme ve köy ahalisini adeta suçlular ilan ederek bölgeden göçe zorlama niyetlerinin olduğunu dile getirdi.  Et-Turi, kendilerini göçe zorlamayı amaçlayan bu çabaların onların topraklarında kalma konusundaki kararlılıklarını değiştiremeyeceğini dile getirerek; "Zater ve zeytin kaldığı sürece biz burada kalmaya devam edeceğiz" dedi. 

İşgal rejimi bu köyü resmen tanımadığını iddia ederek köy ahalisini sürgün etmeye çalışıyor ve bunun içinde köy ahalisinin evlerini yenilemeleri durumunda çok geçmeden gelip yıkıyor. Bundan önceki yıkım işlemi de 21 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.