1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. İran, Tehditlerine Karşı Komuta Kademesini Yeniliyor
İran, Tehditlerine Karşı Komuta Kademesini Yeniliyor

İran, Tehditlerine Karşı Komuta Kademesini Yeniliyor

A+A-

Amerika ve İsrail'in İran'a yönelik saldırı tehditlerine karşı İran'da askeri kadrolarındaki komuta kademesinde yeni düzenlemeler yapıyor.

 

İslam Devrimi Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Muhammed Ali Caferi “Sistemin değiştirilmesi yoluna gidilmesinin nedeni tehdidin mahiyetinin değişmesidir, Devrim Muhafızlarındaki bu yapı değişikliğinin hedefi güçlerinin zamanın gereklilikleri doğrultusunda takviyesi ve Devrim Muhafızlarının kara, hava, deniz ve besic (milis) güçlerinin savunma kapasitesinin yükseltilmesidir” dedi.

 

Caferi, Kara ve Besic Gücü komutanlarının devir teslim töreninde yaptığı konuşmada “İslam Devrimi Muhafızlarının Kara Kuvvetlerinin ve Besic Gücünün modernize edilmesi geçmişe dayanan bir bahistir ve bu meselenin uzmanlıkla ilgili tahkiki yönü dakik olarak devrim muhafızlarının merkezlerinde gerçekleştirilmiştir” dedi.

 

Caferi, araştırmaların ardından ve İslam Devrimi Rehberi’nin onayıyla Devrim Muhafızları’nın savunma kapasitesinin arttırılması amacıyla 9 alanda değişime gitme kararı alındığını belirtti.

 

Ordu’nun, özellikle de Genel Kurmay Başkanı Firuz Abadi’nin özel gayretleri için teşekkür eden Devrim Muhafızları Genel Komutanı Muhammed Ali Caferi “Geçmiş yıllarda Devrim Muhafızları içersinde fazla bir değişiklik olmuyordu. Ama son yıllarda, dış düşmanın yarattığı tehdidin cinsine ve askeri teknolojideki değişikliklere binaen değişiklikler de zaruri olmuştur” dedi.

 

Konuşmasının sonunda “Değişimin fiili olarak gerçekleştirilmesinin bunun planlanmasından çok daha zor olduğunu” söyleyen Caferi sorumluların ve komutanların himmetinin gerekliliğine vurgu yaptı.

 

Fars Haber Ajansına göre Devrim Muhafızlarının Kara Kuvvetleri komutanlığına Muhammed Rıza Zahidi’nin yerine Muhammed Esedi; Besic Komutanlığına da Hüseyn Taib getirildi.

 

İsra Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.