1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. İngiliz Ordusu Çöktü: Moral Sıfır, Askerler Ayrılmak İstiyor
İngiliz Ordusu Çöktü: Moral Sıfır, Askerler Ayrılmak İstiyor

İngiliz Ordusu Çöktü: Moral Sıfır, Askerler Ayrılmak İstiyor

A+A-

İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bir ankete göre; İngiliz ordusunda bulunan askerlerin yarısına yakını askerlikten ayrılmak istiyor.

Ankette, İngiliz askerinin % 45'i kendi bulundukları durumlarından memnun olmadıklarını kendilerinin ailelerinden ve arkadaşlarından çok uzak zaman geçirdiklerini, % 38'i  ise bu durumun kendilerini askerlikten ayrılmaya ittiğini, % 47'si de bu durum onlar için fark etmediğini söylediler.

İngiliz askerlerinin yarısı kadarının askeriyeden ayrılmak istediklerinin düşünüyorlar.

Yapılan büyük bir anket (Armed forces continuous attitude survey 2007) 9 Temmuz'da Savunma Bakanlığı tarafından yayınlandı. Bu anket öyle bir zamana denk geldi ki yorgunluk ve bitkinlik problemleri yaşayan İngiliz ordusundan 7.800 askeri Afganistan'da bulunurken 4.000 askeri de Irak’ta bulunmaktadır.

Yapılan araştırmaya göre, İngiliz askerlerini % 47 'nin yapmış olduğu açıklamaya göre "kesin olarak askerlikten ayrılmağı hissetliklerini" bunun la beraber ki % 44 Kraliyet hava güçleri (RAF=Royal Air Force) ve % 37 kraliyet denizcileri bu araştırmaya cevap olarak aynı hisler hissetliklerini cevap olarak verdi. 

Muhafazakar milletvekilerinden Patric Mercer Times tarafından yapılan mülakatta altını çizerek belirttiği birliklerin çok zor şartlar altında operasyon gerçekleştirdiğidir .Askerlerin şikayetleri (plaignent) devletin Web sitesinde kendi durumlarından ve ellerindeki araçların durmalarından şikayet etmektedirler.

Soru sorulan İngiliz Askerlerin noplamının % 45'i kendi durumlarından memnun olmadıklarını aile ve arkadaşlarından çok uzun süre uzak kaldıklarıdır. Aralarından % 38'inin belirttiği bu durum onları askerlikten ayrılmaya ittiği, buna karşın % 47'sinin ise bu durumun onlar için fark etmediğidir.

Kendi birlikleri içinde moralleri üzerinde sorgulananların kraliyet hava güçleri üyelerinden % 72'sinin  moralleri "zayıf" ya da "çok zayıf".

Kraliyet deniz güçlerinin % 64'ü aynı fikirde iken kara kuvetlerinden ise % 59'u aynı cevabı veriyor.

Afganistan ve Irak'ta NATO güçleri adı altındu bulunan İngiliz azkerlerinin bu çöküşü, İngiltere ordusunun nasıl da zayıf ve kırılgan bir hale geldiğini açıkça göstermekte.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.