1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. İmam Hamenei: 'Kahrolsun Amerika' Bizim Temel Sloganımız
İmam Hamenei: 'Kahrolsun Amerika' Bizim Temel Sloganımız

İmam Hamenei: 'Kahrolsun Amerika' Bizim Temel Sloganımız

A+A-

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei, bugün Tahran’da Hz. Fatıma (S)’in veladet yıldönümü münasebetiyle düzenlenen özel törende yaptığı konuşmada, İslam peygamberinin kızından ‘derin bir deniz’ olarak söz etti ve Hz. Fatıma ve Ehli Beyt’e olan muhabbetin zarafet, duygu ve zevk sahibi sanat ve düşünce adamları için uygun bir faaliyet alanı olduğunu hatırlattı.

İmam Hamenei,  İslam toplumunun sahip olduğu yüksek kapasite ile günümüz dünyasında hakim olan siyasal propaganda atmosferine işaretle,  toplumdaki seçkinler, sanat ve medya çevreleri,  üniversiteliler ve  siyasi şahsiyetleri yepyeni bir bakış açısı, umut dolu bir moral, geleceğe güven ve İran halkının gelecekteki aydınlık yolunu kavramaya çağırdı ve şunları söyledi:

‘İslam İnkılabı, İran tarihindeki sıradan bir olay değildir ve beşeriyet ve dünya tarihinde zaman geçtikçe hakikatleri ve etkileri daha bir anlaşılacak olan özgün bir fenomendir. Dünya asırlardır olanca hızıyla hayatın maddi olarak anlaşılması peşinde koşmaktadır. Ancak İran’daki İslam İnkılabı, bu dev dalga karşısında dikilmiş ve  maneviyat sancağını dalgalandırarak, manevi eğilimlerin hatta Batı’lı gençler arasında dahi canlandırılmasına neden olmuştur.’

İmam Hamenei günümüzde İslam ve İslam peygamberine yönelik saldırıların, İslam’ın ne denli nüfuz sahibi olduğunu ve düşmanın Batı’nın maddi imparatorluğunun yıkılmasından duyduğu korkuyu gösterdiğini  belirterek ‘İslam peygamberi ve Ehli Beyt mektebine yönelik eğilimler dünya çapında kendini hissettirmekte olup, Batı’nın maddi imparatorluğunun şefleri bu yüzden infiale kapılmışlardır’ dedi.

İmam Hamenei,  daha sonra İslam İnkılabı’nın siyasi etkilerine temasla,  sömürücülerin bir sulta düzeni kurarak, dünyayı sultacılar ve sultaya boyun eğenler olarak ikiye böldüklerini hatırlattı ve şunları söyledi:

‘Yaklaşık 200 yıl kadar sonra İslam İnkılabı, bu hareket karşısında dikildi ve günümüzde sulta düzeninin şefleri olan Beyaz Saray yetkilileri, dünyanın en nefret duyulan politikacılarına dönüştüler. İran milletinin temel sloganı olan ‘Kahrolsun Amerika’ bugün artık tüm dünya halkları tarafından benimsenmiştir.’

İslam inkılabının gerçekleşmesinin ardından emperyalistlerin İran milletine düşmanlığına ve İmam Humeyni'nin en zor dönemlerde ileri görüşlü rehberliğine vurgu yapan imam hamanei, milletin ve özellikle de gençlerin İmam'ın sözlerini can kulağıyla dinleyip emirlerini harfiyen yerine getirdiklerini bu yüzden İslam İnkılabı'nı rotasından saptıracak tüm entirikaların başarısız olduğunu ve bundan sonra da Allah'ın izniyle başarısızlığa mahkum olacağını söyledi.

velfecr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.