Hakan ALBAYRAK

Hakan ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

İleri!

A+A-

Dayanışma Vakfı'nın oluşturduğu 'Gazze ile dayanışma konvoyu'ndayım. Konvoya Cumartesi akşamı Ankara'da katıldım.

İstanbul'dan gelen arkadaşları karşılarken yanımda Filistinli bir gazeteci vardı.

"Türkiye destan yazıyor" dedi; "Her tarafta kalabalık ve coşkulu mitingler düzenleniyor, İsrail konsolosluğu günlerdir işgal altında tutuluyor, Gazze'ye yardım kampanyalarında rekorlar kırılıyor ve halkın bu hassasiyetini hükümet de paylaşıyor. Meydanlarda attığınız sloganlar ve Başbakan Erdoğan'ın İsrail aleyhindeki demeçleri bütün İslam dünyasında yankılanıyor. Bu konvoy da çok konuşulacak İslam dünyasında. Şimdiden konuşulmaya başladı. El-Cezire ve Suriye haber Ajansı, İstanbul'dan yola çıkan Filistin dostlarının Gazze'yle dayanışma gösterisi için Golan Tepeleri'ne akın ettiğini duyurdu…. İslam dünyasının yıldızı oldunuz. Herkes size muhabbetle bakıyor ve büyük saygı duyuyor. Bilhassa Araplar. Bugüne kadar Türkiye'den hiç hazzetmeyen kesimlerde bile Türkiye hayranlığı baş gösterdi. Arap dünyasının Emin Ç:ölaşan'ı diyebileceğimiz bir yazar var; sürekli Türkiye aleyhinde yazıp konuşurdu. Geçenlerde televizyona çıkıp 'Bugüne kadar Türkiye aleyhinde söylediğim her şeyi geri alıyorum. Türklerin Gazze için nasıl seferber olduklarını görünce Araplığımdan utandım. Bize Osmanlı ruhu lazım' dedi…"

Attığımız her adımın Gazze'ye ve bütün İslam dünyasına sürur vereceğinin bilinci içinde –ve attığımız her adımın İslam kardeşleri arasına soktukları nifak sayesinde payidar olan emperyalistlerin yüreklerine korku salacağının bilinci içinde- Suriye'ye doğru ilerliyoruz.

Cumartesi gecesini Konya'da geçirdik.

Bizi coşkuyla karşılayan Konyalı kardeşlerimizle hemhal olduk.

İsrail'le askeri işbirliği anlaşmasını protesto etmek, İsrail Hava Kuvvetleri'nin hizmetine verilen Konya'yı bu utançtan kurtarmak için düzenledikleri gösteriden söz ettiler.

El-Cezire, gösteriyi canlı yayınlamış.

HAMAS lideri Halid Meşal de yayını izlemiş.

Türkiye'deki bir dostu vasıtasıyla organizatörleri arayıp Filistin adına şükranlarını sunmuş, "Allah mübarek etsin" demiş.

Pazar günü (dün) Konya'dan Adana'ya geçtik.

Adana'ya mı geçtik, Filistin'e mi?

Yol boyunca Filistin bayrağı sallayan binlerce insan…

Filistin bayraklarıyla süslenmiş binlerce araba…

Ve Amerikalıların İncirlik Hava Üssü'nün karşısında yükselen "Vur HAMAS var, İsrail'e vur", "Kahrolsun İsrail", "Kahrolsun Amerika" sloganları…

Sakallı hacı amcalardan blucinli genç kızlara kadar herkes oradaydı.

Adana'nın –Türkiye'nin- bütün renkleri Filistin bayrağında birleşmişti adeta.

Allah hepsinden razı olsun.

Haykırışları, duaları melekler eliyle bombalara dönüştürülüp Siyonist katil sürüsünün başında patlar inşaallah.

Adana'dan Hatay'a geçiyoruz.

Siz bu satırları okurken Suriye'de olmayı ümit ediyoruz.

Niyetimiz Colan (Golan) bölgesine gidip, Siyonist işgal bölgesinin kapısında "İsrail" denilen soykırım çetesine öfkemizi ve Gazze'ye desteğimizi haykırmak.

Bir şey daha: Türkiye, Suriye ve diğer İslam topraklarının birliği davasına bağlılığımızı ortaya koymak…

"Sınırlar kalksın, kardeşler birleşsin!"

Emperyalistlerin "Böl, parçala, yut" siyasetine karşı, ileri!

Önceki ve Sonraki Yazılar