1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Hoş geldin Ey Resulallah
Hoş geldin Ey Resulallah

Hoş geldin Ey Resulallah

A+A-

 

Rebiullevvel ayındayız. Tarih bu ayda dünyaya gelmiş eşsiz bir şahsiyetin doğumuna şahit oldu.

 

 Bir beşer olarak bir baba olarak, bir eş olarak, bir tacir olarak, bir eğitimci olarak ve her şeyden önemlisi bir davanın lideri olarak insanlığa kurtuluş örneği olacak bir yaşamın başlangıcı olacak bir şahsiyet dünyayı şereflendirdi.

Onun elçiliğini yaptığı mesaj ve o mesaj etrafında sergilediği örneklik çağlar boyu insanlığı derinden etkiledi ve dünyanın yön bulmasına insanlığın istikamet bulmasına kılavuz oldu.

Hz. Muhammed(a.s)  yüz yılardır özlemini çektiğimiz bir resul. O’nun bize akılla izah edilemeyecek aşk ehlinin ve bir teslimiyetin izah edebileceği sevgisi ve özlemi yaşadığımız bu zorlu dönemde daha da kendisini hissettirmektedir.

Peygamber insanlığın büyük bir bozguna uğradığı, zulmün adaletsizliğin diz boyu olduğu, sapkınlığın hiçbir sınır tanımadığı, ezilenlerin yaşlı gözlerle bir kurtarıcı bir önder beklediği bir dönemde İlahi Rıza’nın tecellisi ile yeryüzünü şereflendirdi. O geldi ve dünyanın çehresi değişti. Bir devrimin bir ahlakın bir isyanın ve insanlığı yeniden inşa etmenin temelleri atıldı. O öyle bir yaşam sürdü ki çağdaşları ve sonrasında gelenler o yaşantının hayranlığını izahta zorlandı. Bir insandı şüphesiz. Ancak özel bir insandı.

Bu gün yaşadığımız dünya Resullullah’ın doğduğu zamana ne kadarda benzemekte. Dünya eşi görülmemiş ihtirasların kucağında. Adaletsizlik ve zulüm milyarlarca insanı etkilemektedir. Ahlaksızlık ve sapkınlıklar pervasızca günlük yaşamın bir rutinine dönüştürüldü. Resulun geldiği şartlar bugünde var. Ancak bir daha peygamber gelmeyecek. Çünkü Hz. Muhammed son nebiydi.

Madem başka bir peygamber yok madem biz son peygamberin ümmetiyiz o zaman peygamberin misyonunu zamanımıza taşımalıyız. Kör bazı tartışmalara girmeden yani ne Onu bir tanrısal sıfata büründürüp nede sadece bir postacıya çevirmeden, anlamını bilmediğimiz ve peygamberin misyonuna yakışmayacak ayinlerin konusu yapmadan sadece var olduğu sebepleri düşünerek günümüze taşımalıyız.

 İlahi mesajı en iyi anlayan ve onu eksiksiz yaşayan üstün ahlak sahibi HZ. Muhammed(s.a.v) bugün doğru anlaşılmayı ve aramızda var olmayı hak ediyor.

Bugün rahmet peygamberi,  yetimlerin ve kimsesizlerin hamisi özgürlük peygamberi Hz. Muhammed’in (a.s)  yeryüzünü şereflendirmesinin yıl dönümü. Ondan çağlar sonra sesleniyoruz Hoş geldin Ey Resullullah.

Ufkumuz haber editörya

 

 

               

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.