1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. Hizbullah: ABD Hiçbir Zaman Dost Olmamıştır
Hizbullah: ABD Hiçbir Zaman Dost Olmamıştır

Hizbullah: ABD Hiçbir Zaman Dost Olmamıştır

Hizbullah Merkezi Konseyinin üyesi, ABD’nin hiçbir zaman Lübnan’ın dostu olmadığını söyledi.

A+A-

 


Hizbullah Merkezi Konseyi üyesi Şeyh Nebil Kavuk, mevcut krizin çözülmesinin imkânsız olmadığını ve krizin çözülmesi için bir fırsat olduğunu söyledi.

 

Şeyh Nebil Kavuk şu ifadelerde bulundu: ‘Hizbullah bu krizi tek başına çözemez ve Lübnan'ı ve Lübnan'ın geleceğini kurtarmak için herkesin sorumluluk alması gerekiyor.

Lübnan’ın yıkılması herkesin zararınadır ve bu durumdan herkes acı çekecektir.

Biz, çöküşü ve yolsuzluğu durdurabilecek ve yabancılardan önce ülke içinde halkın güvenini kazanabilecek güvenilir bir hükümetin kurulmasını istiyoruz.

Birçok kişi, ABD ve Trump’ın güvenini nasıl kazanacağını düşünüyor, fakat biz, halkın güvenini kazanacak bir hükümet istiyoruz.’

Şeyh Nebil Kavuk, ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı David Hill’in Lübnan’a ziyaretini zehirli ve çirkin olarak nitelendirerek şunları söyledi: ‘Bu ziyaretin amacı, Lübnanlıları birbirlerine karşı kışkırtmak ve fitne ateşini alevlendirmektir ve bu ziyaret, Lübnan’ın Siyonist düşmanla mücadelesini hedef almaktadır.

ABD, hiçbir zaman Lübnan’ın dostu olmadı aksine, 2006 yılındaki savaşta Siyonist rejimin bir ortağı oldu ve ABD, Lübnan’ın kara ve deniz sınırlarının çizilmesinde İsrail’i destekledi.

Amerika’nın Lübnan’daki planları ortaya çıktı ve bu ülkenin hedefleri artık herkes tarafından bilinmektedir. Bizim açık bir şekilde Amerika’nın planları karşısında durmamız ve bu ülkenin herhangi bir başarı elde etmesine izin vermememiz çok doğaldır.

Amerika Birleşik Devletleri son otuz yıldır Hizbullah’ı boykot ediyor ve ama bundan bir sonuç alamadı. Bu yaptırımlar, Lübnan’ın egemenliğinin ve Lübnan’ın bütün menfaatlerinin açıkça ihlal edilmesi sayılmaktadır.

Amerika’nın bu yaptırımlardaki amacı, direnişi hedef almaktır ve Amerika, yaptırımlar yoluyla halkı direnişten uzaklaştırmaya çalışmaktadır.’

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.