1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Hameney: “Gazze Halkı İslam Ümmeti İçin İzzet Sancağını Kaldırdı”
Hameney: “Gazze Halkı İslam Ümmeti İçin İzzet Sancağını Kaldırdı”

Hameney: “Gazze Halkı İslam Ümmeti İçin İzzet Sancağını Kaldırdı”

A+A-

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’ye dün bir mektup gönderen İran İslam Cumhuriyeti Rehberi Ali Hameney, Filistin hükümetiyle Gazze halkının direnişini takdir ettiklerini belirterek, Gazze halkının İslam ümmetinin başı üstünde izzet sancağını dalgalandırdıklarını belirtti.

Başbakan Heniyye’ye hitaben yazdığı mektupta Hameney şöyle dedi: “Sizin, kahraman mücahitlerin ve Gazze halkının dünyada ve tarihte yapılmış en barbar ve en vahşi bir saldırıya karşı gösterdiği sabır ve sebat, İslam ümmetine mensup insanların başı üstünde izzet ve onur sancağını yükseltti”.

Devamla şöyle dedi: “Kalbinizin Allah’a ve Ahiret gününe iman ile dolu olduğunu ortaya koydunuz. Ortaya koyduğunuz onurlu tavırla zalim ve barbar güçlere teslim olmayan yüce bir ruha ve İslami izzete sahip olduğunuzu ispat ettiniz. Ortaya koyduğunuz onurlu direniş neticesinde müstekbir ve zalim güçler duramayacak zelil bir şekilde yenilecektir”.

Mektubun devamında, birkaç gün içinde çok daha geniş toprakları işgal edebilen işgal ordusunun, yirmi gündür Filistin halkının onurlu direnişi nedeniyle Gazze’ye giremediğini ve burada bataklığa sapladığını ifade etti.

Ali Hameny devamla şöyle dedi: “İmanımızla, ilahi yardıma olan tevekkülünüzle, gösterdiğiniz sabır, kahramanlık ve fedakarlığınızla iftihar edin, Müslümanlar da ediyor. Gazze halkının şimdiye kadar gösterdiği direniş ve işgal güçlerine karşı yaptığı cihad Amerika İsrail ve müttefiklerinin maskesini düşürdüğü gibi, BM ile İslam ümmeti içindeki münafıkların maskesini de düşürdü”.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.