1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Hamas, İşgal rejimine karşı tavrını değiştirecek
Hamas, İşgal rejimine karşı tavrını değiştirecek

Hamas, İşgal rejimine karşı tavrını değiştirecek

A+A-
 İşgalci ‘İsrail’ rejiminin Filistin topraklarındaki saldırılarını son süreçte iyice artırdığı görülürken Hamas hareketinin işgalcilere karşı olan tavrını daha da sertleştirmeyi masaya yatırdığı ve ‘İsrail’ rejimine sert bir cevap vermeye hazırlandığı öğrenildi

 

Filistin toprakları üzerinde gerçekleştirdiği mezalimlere devam eden ‘İsrail’ rejimi, Müslümanların kutsal gördüğü mekanlara saldırmaktan da geri durmuyor. Özellikle Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlarını rutin hale getiren işgalciler, Hz. Yusuf’un (A.S.) kabrinin bulunduğu mekana ve Hz. İbrahim’in (A.S.) kabrinin bulunduğu Harem-i İbrahim Camii’ne son süreçte sık sık baskın düzenliyor. İsrail rejiminin küstah davranışları Batı Şeria ve Kudüs’le sınırlı kalmazken edinilen bilgilere göre HAMAS hareketi işgalcilere yönelik tavrını sertleştirmeye hazırlanıyor.

Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlarını sürekli hale getiren işgalciler, Harem-i Şerif’e olan saldırılarının şiddetini artırdı. Siyonistler, mübarek alana yönelik sık sık baskında bulunurken baskınlara katılan kişi sayısının son süreçte iyice arttığı gözlendi. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde sabah ve öğle saatlerinde işgalci İsrail güçlerinin koruması altında, sözde Knesset üyesi aşırı sağcı İtamar Bin Gvir ve yaklaşık 350 işgalci Yahudi, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Mübarek mescide saldırıda bulunan küstah siyonistlerin Mescid-i Aksa’da Talmud ayinlerini gerçekleştirdiği de kaydedildi.

HZ. YUSUF (A.S.) VE HZ. İBRAHİM’İN (A.S.) KABRİNİ DE HEDEF ALIYORLAR

İşgalci ‘İsrail’ güçleri ve onlarca işgalci Yahudi, sözde Talmud ayinlerini gerçekleştirmek üzere Filistin’in Batı Şeria bölgesinde bulunan Nablus kentinde önemli konuma sahip olan Hz.Yusuf’un mezarına baskın düzenledi. Baskına kaşı çıkan savunmasız Filistinli gençler ile İşgalci İsrail güçleri arasında çatışma yaşandı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde işgalci ‘İsrail’ rejiminin sözde devlet başkanı Isaac Herzog, Müslümanların en önemli camileri arasında yer alan Harem-i İbrahim Camii’ne baskın düzenleyerek sözde Yahudilerin Işık Bayramı’nı kutlamıştı.

HAMAS, TAVRINI SERTLEŞTİRMEYE HAZIRLANIYOR

‘İsrail’ rejimi, Kudüs ve Batı Şeria’da estirdiği terörün yanı sıra Gazze’nin de türlü zorluklar yaşamasına sebep oluyor. Gazze’ye yönelik ablukayı sürdüren ‘İsrail’ rejimi Gazze’nin yeniden imarını zorlaştırıcı adımlar da atıyor. Gerek Kudüs ve Batı Şeria gerekse de Gazze’deki durum yürekleri parçalarken Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, işgal rejimine yönelik tavrını sertleştirme seçeneğini değerlendiriyor. Konuya ilişkin olarak edinilen bilgilere göre Hamas, 'İsrail' rejimine sert bir cevap vermeye hazırlanıyor.

MilliGazete

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.