1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Hamanei: Filistin'in Nihai Zaferi Çok Yakındır
Hamanei: Filistin'in Nihai Zaferi Çok Yakındır

Hamanei: Filistin'in Nihai Zaferi Çok Yakındır

A+A-

Çarşamba, İslami Cihad Genel Sekreteri Ramazan Şallah ile görüşen İslam Devrimi lideri Ayetullah Hamanei “İlahi vaadin aşikar olduğu günümüzde, bu yolun sürdürülmesi durumunda nihai zaferin fazla uzak olmayan bir gelecekte tahakkuk edeceği kesin inancımızdır” dedi. Dr. Ramazan Şallah da bu görüşmede Hamenei’ye, Gazze savaşı ve yarattığı dönüşümler hakkında ayrıntılı bir rapor sundu.

Gazze halkını ve İslami direnişi 23 gün süren savaştaki zaferlerinden dolayı tebrik eden Hamenei “Gazze’de gerçekleşenler gerçekten de mucize gibiydi” diyerek “Gazze zaferinin ilahi lütfun ve yardımın sonucu gerçekleştiğini, bu hadiselerin gerçekte direniş güçlerinin ve halkın iman, azim ve cihadı vesilesiyle tezahür eden Rabbimizin kudret eliyle tahakkuk ettiğini” söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi “Gazze halkı, bu meydanda görev alan sorumlular ve yöneticiler, insaflıca değerlendirilirse, birlik oluşlarını koruyarak ve kesin kararlılıkla bu sınavdan alınlarının akıyla ve başı dik olarak çıkabilmişler” dedi.

Hamenei, Gazze hadisesinde dünya kamuoyunun etkisinin de çok önemli olduğunu ve alınan sonuca etkide bulunduğunu söyleyerek “İslami direnişin büyük zaferlerinden biri de dünya kamuoyunun ilgisini çekebilmesi olmuştur ve bu başarılarıyla düşmanın Filistin kelimesini dünyanın lügatından çıkarmaya ve Filistin tarafını saldırgan taraf olarak lanse etmeye dönük çabası da suya düşmüştür” dedi.

Hamenei, dünya kamuoyu ile ilişkinin korunmasının zaruret ve önemine değinerek “Gazze savaşının ardından düşmanın propaganda ve psikolojik savaş yoluyla Gazze halkı üzerinde tesir bırakmak ve İslami direnişi halkın çektiği eziyetin sorumlusu olarak göstermek istediğini” de belirtti.

Hamenei, Siyonist rejimin gün be gün şiddetlenen bir yıkılış sürecine girdiğine işaret ederek “Amerika ve Avrupa Ortadoğu coğrafyasındaki sultalarının devamı için Siyonist rejimi ortaya çıkardılar ama günümüzde, 60 senenin geçmesinin ardından bu rejimin işinin artık kendisini korumak için Amerika ve Avrupa’dan savaş gemileri getirterek kendi açıklarında bekletme noktasına dek vardığını” söyledi..

Hamenei, “Filistin halkının başarı dalgalarının asıl doğuş nedeninin İslam dininin mücadele sahnesinde yer alması olduğunu” hatırlatmasının ardından Gazze savaşında ve sonrasında gerçekleşen olaylara işaretle “Bu savaş ve savaş etrafında gerçekleşen hadiseler, gerçekten de hak ve batıl cephesini birbirinden ayıran ve münafıkların gerçek çehresini ortaya çıkaran Furkan savaşı dedi.

Hamenei “siyasi mevzilerde kararlı bir şekilde durmanın savaş meydanında alınan zaferin pekiştiricisi olduğunu” vurgulayarak “siyasi alanda da düşmanın şartlarına ve isteklerine teslim olmamalı, kendi gücümüze dayanarak tıpkı askeri alanda olduğu gibi karşımızdakileri teslim olmaya zorlamalıyız” dedi.

İslami Cihad Genel Sekreteri Ramazan Şallah da Gazze savaşıyla ilgili ayrıntılı raporunu sunduktan sonra İnkılap Rehberi’ne hitap ederek “Ben Filistin halkının ve direniş güçlerinin sözcüsü olarak sizin ve İran halkının çok boyutlu yardımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum, gerçekte Gazze halkının zaferi İran halkının zaferidir” şeklinde konuştu.

Şallah şöyle devam etti “Siyonist rejimin Gazze saldırısındaki yegane kazanımı çocukları ve kadınları öldürmesi olmuştur. Gazze zaferi Siyonist rejimin artık altı günde tüm Arap rejimlerini mağlup eden rejim olmadığını ve Siyonist rejimin çöküş sürecinin başladığını göstermektedir.”

Ramazan Abdullah sözlerine şunları ekledi: “Siyonist düşman ve hamileri Gazze’nin bölgedeki İslami direnişin en zayıf halkası olduğunu tasavvur ediyorlardı fakat Siyonist rejimin bu savaştaki -askeri alandaki eşitsizliğe rağmen- aldığı yenilgi bölge için esaslı bir değişimin başlangıcı ve Filistin halkının nihai zaferi için de ümit doğurucu bir hadisedir” dedi.

İslami Cihad Genel Sekreteri sözlerinin sonunda “İman ve cihad unsuru ve İslami direniş güçlerinin en büyük güç faktörü olduğunun” altını çizerek “Siyonist düşman ve hamileri askeri alandaki yenilgilerinin ardından bunun telafisi olarak siyasi sahneye yönelmiş durumdalar, fakat Filistinli direniş güçleri sergiledikleri birlik ve kararlılıkla düşmanı bu alanda da geri çekilmeye zorlayacaklar” dedi.

isra haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.