1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Halid Meşal Siyonist Rejime Karşı 3. İntifada Çağrısı Yaptı
Halid Meşal Siyonist Rejime Karşı 3. İntifada Çağrısı Yaptı

Halid Meşal Siyonist Rejime Karşı 3. İntifada Çağrısı Yaptı

A+A-

 

Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, İsrail'ın bugün Gazze'de düzenlediği katliama karşı üçüncü intifada çağrısında bulundu.

İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, İsrail'ın bugün Gazze'de düzenlediği katliama karşı üçüncü intifada çağrısında bulundu.

Bugün akşam saatlerinde el-Cezire televizyonuna konuk olan Meşal, İsrail’in ateşkes süresi içerisinde, ambargonun sona ermesi için gerekli şartları yerine getirmediğini, sınır kapılarını gerekli şekilde açmadığını, Gazze ve Batı Şeria’ya yönelik saldırılarını sürdürdüğünü belirterek, ateşkesin süresinin uzatılmamasından ötürü Hamas'ın yargılanmasını eleştirdi.

Bugün İsrail'im elindeki teknolojik gücü, uluslararası toplumun desteği ve bölgesel ihanetler, Filistin'de bir çok katliamlar gerçekleştirebileceği belirten Meşal, İsrail'in nihai kararı vermeyece gücünün yetmeyeceğini söyledi. Meşal "Bunu 2006 Temmuz savaşında denedi. Başlangıcını kendisini seçti fakat nihayetinde kazanamadı. Ey siyonist liderler! mücadeleye sizlerin yön verdiği dönem sona erdi" dedi.

İsrail ordusunun bugün işlediği katliam ile işgalci ve siyonist yüzünü gösterdiğini kaydeden Meşal, bugünkü saldırı ile Filistin halkının iradesini kırmayı hedeflediklerini vurguladı.

İsrailli liderlerin, Gazzelilerin kanları üzerinden seçim zaferi elde edeceklerini sandıklarını ifade eden Meşal "Gazze, siyonist liderlerin intihar yoludur. Bunu yakın bir süre sonra da göreceklerdir.

İsrail'in bugün düzenlediği katliam karşısında, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayı'nın görevini bildiğine işaretle, Kassam'a ve diğer direniş hareketlerine çağrıda bulunarak, Filistin halkını korumları ve katliama karşılık vermeleri için görevlerini en iyi bir şekilde yerine getirmelerini istedi.

Batı Şeria'daki Filistinlilere de seslenen Meşal, gerek kendileri ve gerekse Gazzelilerin zaferi için direnişe tekrardan başlamaları çağrısında bulundu.

Tüm Filistin topraklarındaki direniş hareketlerine ve halka seslenen Meşal, herkesin silahını düşmana doğrultmasını isteyerek "Sizleri intifadaya... üçüncü intifaya çağırıyorum" diye konuştu.

Gazze ambargosunun ve siyonist saldırıların sona ermesi için Arap liderleri fiili adım atmaya çağıran Meşal, Hüsnü Mübarek'ten Rafah sınır kapısını açmasını istedi, Hamas'ın Mısır için tehlikeli olmadığını söyledi. Meşal ayrıca, Arap liderlerin bugün olduğu gibi Ahiret gününde de görevlerini yapıp yapmamalarından ötürü sorguya çekileceklerini belirtti.

Meşal ayrıca, Filistin Yönetimi'ne seslenerek ciddi diyalog için girişimde bulunmaları çağrısında bulundu.

İSRA HABER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.