1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Hak-Par, Seçim Büroları Açtı
Hak-Par, Seçim Büroları Açtı

Hak-Par, Seçim Büroları Açtı

A+A-

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı Bayram Bozyel başkanlığında kalabalık bir parti heyeti, Hak-Par Kulp İlçe örgütü ile Lice seçim bürolarının açılışına katıldı.

Hak-Par Genel Başkan yardımcıları Ümit Tektaş, Şiyar Bozhan, PM üyelerinden Hanifi Eren, Arif Sevinç, Halis Nezan ve Hak-Par Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Dağtekin ile Bağlar belediye Başkan adayı Ahmet Geçer'in de içinde bulunduğu 60 kişilik bir parti grubu önce Kulp esnafını ziyaret etti. Kulptaki esnaf ziyaretinde Hak-Par Genel Başkanı Bayram Bozyel başkanlığındaki parti heyetine Kulp İlçe Başkanı M.Şah Eren ile Kulp 1. sıra İl Encümen üyesi Naci Eren eşlik ederken; halka parti bildirileri dağıtıldı.

Esnaf ziyaretinden sonra Hak-Par Kulp ilçe başkanlığı'nın açılışı yapıldı. Burada bir konuşma yapan Hak-Par Genel Başkanı Bayram Bozyel, “Kürt halkının Ortadoğu'nun en kadim ve kalabalık halkı olduğunu” belirterek, “özgür ve onurlu yaşamanın Kürt halkının meşru hakkı olduğunu” söyledi. Bozyel, “HAK-PAR'ın 30-40 yıllık bir mücadele geleneğinden geldiğini ve Kürt halkının özgürlük mücadelesi ile Türkiye'nin demokratikleşmesinde başat bir rol oynamaya kararlı olduğunu” belirtti. Bozyel, konuşmasında devamla “HAK-PAR'ın herhangi bir parti olmadığını, tersine Kürt hareketinde demokratik, çoğulcu ve özgürlükçü birikimi temsil ettiğini belirterek HAK-PAR'a verilecek her oyun Kürt hareketinin demokratikleşmesine ve çoğulculaşmasına katkıda bulunacağını, özgür ve demokratik bir geleceğin ancak bu değerleri içselleştirmiş HAK-PAR gibi bir parti tarafından kurulacağını” söyledi. Bozyel, “fırsatların iyi yönetilmesi için HAK-PAR'ın desteklenmesini” istedi.

LİCE'DE SEÇİM BÜROSU AÇILDI

Kulp İlçe örgütünün açılışından sonra Kulp'tan ayrılan Hak-Par heyeti Lice'deki seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Burada ilk olarak Hak-Par Lice belediye başkan adayı Nevzat Karakeçi kısa bir konuşma yaparak misafirleri selamladı. Daha sonra Hak-Par Diyarbakır İl Başkanı Halis Nezan kısa bir konuşma yaptı. Nezan konuşmasında Lice'nin yurtsever hareket içindeki rolüne değinerek bu ilçenin yetiştirdiği nice aydın ve yurtseverin Kürt hareketin gelişimine sunduğu katkılardan söz etti. Nezan, “Şeyh Sait önderliğindeki Kürt hareketinde devletin hedeflerinin içinde Lice'nin önde geldiğini ve sadece o isyan sırasında Lice'den 8000 dolayında insanın katledildiği, son yıllarda Lice'nin bir kez daha devletin hışmına uğradığını” söyledi.

Hak-Par Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Dağtekin'in halkı selamlamasından sonra Hak-Par Genel Başkanı Bayram Bozyel bir konuşma yaptı.

Bozyel, yaptığı konuşmasında Lice'nin yurtsever fikirlerle tanışmasındaki rolünden söz ederek, “bir zamanlar burada faaliyet gösteren onlarca derneğin arı yuvası gibi faaliyet göstererek halkın bilinçlenmesine katkıda bulunduğunu” belirtti.

Bozyel, “özgürlükçü ve demokratik fikirlerin 1980 darbesinin yıllar süren karanlığından sonra şimdi tekrar canlanıp yeşerdiğini ve Kürt halkına ışık tuttuğunu” belirtti. Bozyel, “Yerel seçimlerin kendileri için bir başlangıç olduğunu, seçim sonrasında kendilerini daha büyük görevlerin beklediğini ve HA-PAR'ın önümüzdeki süreci yönetmeye kararlı olduğunu” söyledi.

Seçim bürosunun açılışından sonra Bozyel başkanlığındaki parti heyeti, Hak-Par Lice Belediye Başkan Adayı Nevzat Karakeçi eşliğinde ilçe esnafını ziyaret etti. Esnaf ziyaretinin bitimi ile ilçede parti bildirileri dağıtıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.