1. YAZARLAR

  2. Halis AÇAR

  3. Genelkurmay`lar Kaos ve Provakasyonlarla Besleniyor.
Halis AÇAR

Halis AÇAR

Halis AÇAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Genelkurmay`lar Kaos ve Provakasyonlarla Besleniyor.

A+A-

Önce Türk genelkurmayı Dağlıca ve Aktütün(Bezele ) baskınlarında suç üstü yakalanmamın verdiği psikolojiyle o tanıdık baskıcı Faşizan üslubunu kullandı bağırdı çağırdı , tehdit etti.

Kaosun ve tehdidin provakasyonların en iyi ilacı olduğu böylece ne kadar çok bağırır ırkçı milliyetçi dalgayı yükseltirsem o kadar güçlenirim , sarsılan statükocu niteliğimi korurum anlayışı hakimdi Başbuğun çıkarttığı gürültüde . Yaramadıda değil.

Başbuğ bağırdı Erdoğan korktu.

Başbuğ bağırdı Erdoğan ikltidar olmasını sağlayan en önemli argümanı olan statüko karşıtlığını terkedip Ordu AKP ele ele dedi.

Başbuğ bağırdı AKP bitti.

Lamba bir daha kolay kolay ışık saçmayacak duruma geldi.

Ergenekon davasında kuyruğu iyice sıkışan Türk genelkurmayı bir anda gündemi değiştirdi ve kamuoyu yeni bir tartışmanın tam ortasına çekildi.

Yeni bir tartışma diyoruz bu kimseyi yanıltmasın Resmi ideoloji ve onun karşıtlarının yüz yıldır gündeminde olan tanıdık bir tartışmaydı bu.ancak bu kez tartışmada tartışmanın asıl aktörlerinin yerini almış olması gibi bir ayrıntı vardı.Demokrasiye inananlar Sessiz kalmadı ve hem TSK hemde AKP ye yönelik düsüncelerini haykırmaya başladı bu önemli bir gelişmedir.

Bazı aklı eveller her ne kadar Demokrasi güçlerinin bu tartışmada Taraf olmasını çarpıtmaya çalışsada bütün dünya bir şeye kilitlendi artık Türkiyede ne asker nede onun güdümündeki iktidarlar rahat nefes alamaz.

Demokrasi güçlerinin bu tartışmada taraf olmasının altında TSK`nin Kürdistandaki başarısızlığı , savaş stratejisi noktasındaki hataları değil tam tersine halklara dayatılan bu kirli savaşın sorumlularının kirli yüzünün dahada açığa çıkarılmasıdır.

Genelkurmaylar ve her iki oligarşik faşist yapının etrefina çöreklenmiş bu aklıeveller her ne kadar insan ölümü üzerine zafer naraları atsa bile bizim bu tartışmada tarafımız bu haksız ve kirli savaşı halklara dayatan ve bu oyundan rant sağlayanların karşısında olmaktır.

Biz daha öncede belirttiğimiz gibi ne yapay kıl savaşlarının yanındayız nede "golf oynamayı bırak git daha çok Kürd öldür" diyen yalaka statükocuların yanındayız.

Türk genelkurmayı kuyruğunu Dağlıca ve Bezele de kıstırırken. Demokrasi ve AB karşıtı statükocu yüzünü bu şekilde açığa çıkarırken. elbette Kürd genelkurmayıda boş durmadı danışıklı döğüşün her iki aktörü birbirlerine ihale ettikleri kaos ve provakasyon yöntemlerine kitleleri alet ederek Kürdistan , Türkiye ve Avrupada hareketli günler yaşanmasına neden oldular.

                                                      o0o

Türkiye Cezaevlerinde bu güne kadar Devletin uyguladığı insanlık dışı Faşizan uygulamalar ve saldırılar karşısında binlerce devrimci ve yurtsever öldürülürken , sakat bırakılırken sessiz kalan . Cezaevlerinde yaşanan onlarca direnişe destek anlamında bile olsa katkı sunmayan Apo`cu hareket ne kadar doğru olduğu bile tartışma konusu olan bir gerekçeyle Türkiye , Kürdistan ve Avrupada taş taş üstünde bırakmama kararı verebiliyor.yine yığınla insan yaşamını yitiriyor , yaralananıyor , tutuklanıyor ve gerekçe olarakta "Kürd Halk Önderine" olmayan fiziki saldırı sunuluyor.

"Kürd Halk Önderi" ise saldırı iddiasının olduğunu kamuoyuna açıklayan avukatlara aynı gün ve aynı saatte bu faşist sistemin kurucusu ve Kürd katliamlarının bir numaralı sanığı Mustafa Kemal`i aklayan açıklamalar yapıyor.ne ilginçtirkı "saldırıya" uğrayan,ölümle tehdit edilen "Kürd halk önderi" ni tehdit eden yada varsa gerçekte saldıran anlayışın savunduğu Kemalizmi övmekten geri kalmıyor.

İmralı yönetimi hepimizin bildiği üzere Türkiyede Kemalizm denen Faşist ideolojinin en sadık savunucusu olan TSK `nın elinde ve Öcalan bu güçler tarafından saldırıya(!) uğradığını ifade ettiği aynı görüşmede Kemalizme övgüler diziyor

Provakasyonun izleri bir hafta önceden yüzünü göstermişti , Kürd genelkurmayının emrinde olan Avukatlar Türkiye ve Kürdistanın değişik kentlerinde İmralı ve orada tutulan Öcalanın içinde yaşadığı "olumsuz" koşulları anlatan halk toplantıları yapıyordu bir anlamda halkı bir hafta sonraki açıklamaya hazırlıyordu.

Dikkat edilirse DTP ve KCK`nin konu ile ilgili yaptığı bütün açıklamalarda kitleyi harekete geçirme isteği vardı.Kürdler bunu kabul etmez gereğini yapar ajitasyonu hakimdi.

Peki kıl davası , Zehirlenme yalanları ve şimdide bu işkence ve saldırı iddialarının Kürd halkına kazandırdığı ne var diye soralim.bizce hiç bir şey.

Kime kazandırdı diye sorulacak olursa yanıtımız şudur.

Türkiyede halkların boğazlaşmasını isteyen ırkçı faşist odaklara , Türk genelkurmayına vede tabii ihanet ve teslimiyetin odağı olan Ergenekon ilişkileri artık saklanamayan Kürd genelkurmayı ve Öcalan`a.

Avrupanın falan kentinde bombalanan falan Türk kahvesinin kime ne yararı olmuştur.

İstanbulda yakılan arabanın kıme ne yararı olacaktır.

Kuracağınızı iddia ettiğiniz Kürd kimliğinin içinde olmadığı Demokratik Cumhurriyeti o kahvenin sahibi ve o kahveye giden Türklerle kurmayacakmısınız.?

Hadi kabul ediyoruz artık Kürd ler ve Kürd milliyetçileri sizin birincil düşmanınız , israil ve ABD işbirlikçisidir(!)

Biz kürd milliyetçileriyle ve Kürd islamcılarıyla herhangi bir ortaklığınız yoktur bunuda kabul ediyoruz.

Peki o her hafta imralıda yaptığınız basın açıklamalarınızda öve öve yere göğe koymadığınız Kemal ve onun takipçileriyle siz ekolojik demokratik Türkiyeyi oluşturmayacakmısınız.

ilkesel olarak saldırdığınız Asker , Polis , ve sivil işyerleri bu Cumhurriyetin kurumları ve Asli unsurları değilmi..?

siz bunlarla birlikte Kemalist ergenekoncu statükoyu tamire koyulmadınızmı.?

Demokratik cumhurriyet dediniğiniz şeyi , halkların kucaklaşması dediğiniz şeyi kiminle yapacaksınız.?

Bizleri bırakın ki biz kemalizmle ve onun tamiri yönünde çaba harcayan Neokemalist statükoyla kucaklaşmayacağımızı ilan etmiştik.

peki ya siz..?

..........

selamlar

xalisacar@hotmail.com

nasname

Önceki ve Sonraki Yazılar