1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAŞGETİREN

  3. Gelin Gül’ü - Davutoğlu’nu biçelim!
Ahmet TAŞGETİREN

Ahmet TAŞGETİREN

KARAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Gelin Gül’ü - Davutoğlu’nu biçelim!

A+A-

Gelin şu Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu'nu biçelim.

Buradan en az 10 puan oy gelir!!!

Ne dersiniz, Ak Parti'ye yakın medyanın kimi köşelerinde kes – biç – doğra üslubunda yazılan benzeri şeyler 10 puan getiriyor mudur?

Sıfır puan getiriyor mudur?

Gül'ün ve Davutoğlu'nun “Hayır” verdiğini ispat edersek, bundan Ak Parti'nin ya da Tayyip Bey'in hanesine artı yazılır mı?

Davutoğlu ve Gül'ü Ak Parti tabanında bitirsek bu ne kazandırır partiye?

Belki şöyle bir hesap yapılıyordur:

İlerde Gül veya Davutoğlu bir parti kurarlar, ya da Gül, kimbilir muhalefetin Başkan adayı olur, partileşme Ak Parti'ye, Başkan adaylığı da Tayyip Bey'e zarar verir. Öyleyse şimdiden yıpratılmalı ve önleri kesilmelidir.

İnsanlarımızla buluştuğumda bana da  “Parti kurma” ya da “Aday olma” konusu soruluyor.

Ben “Benim tanıdığım Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu bunu yapmaz” diyorum. Öncelikle siyasi misyonları buna elvermez. Sonra bana göre böyle bir yol, tabanı böler, her tarafa zaaf getirir. Böyle bir şey, tabanda da yadırganır.

Ancak Gül ve Davutoğlu'nun ya da aynı misyonla yola çıkanların mevcut duruma dair farklı düşünceleri olmamasını da gerektirmez. Hatta değerlendirmelerini, varsa risk kaygılarını bir şekilde halen sorumlu konumda olanlarla paylaşmaları da hayati önem taşır.

“Tayyip Bey'in hiçbir şekilde bu tür katkılara ihtiyacı yoktur” tarzındaki yaklaşımların, ya da Tayyip Bey'in önüne, söz konusu kişilerle ilgili hep negatif izlenimler taşımanın Tayyip Bey'i kendi dostlarından tecrit etme dışında bir anlamı olamaz.

 

Yazının devamı için tıklayın

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.