1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. GATAKULLİ DEŞİFRE OLDU
GATAKULLİ DEŞİFRE OLDU

GATAKULLİ DEŞİFRE OLDU

A+A-

Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un tahliye edilmeden önce sevkedildiği GATA'da tedavi olacak.

GATA'YA SEVK İÇİN DOLANDIRILDI DA DOLANDIRILDI

Levent Ersöz, önceki gece Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Silivri Cezaevi'ne nakledildi. Buradan Silivri Devlet Hastanesi'ne sevkedilen Levent Ersöz, daha sonra da Silivri Devlet Hastanesi'nden, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne jandarmalar tarafından götürüldü..

Hastanenin acil servisi önünde ambulanstan çıkartılmadan 1.5 saat bekletilen Ersöz, daha sonra muayene edildi. Ersöz, yaklaşık 1,5 saat sonra aynı ambulansla GATA Haydarpaşa Hastanesi'ne gönderildi.

MUCİZEVİ GATA ŞIP DİYE ÇÖZDÜ

Hurşit Tolon'un bir türlü durdurulamadığı iddia edilen kilo kaybı tahliye kararından 3 gün sonra durdu. GATA'da bulunan Tolon doktor onay verirse Ankara'ya sevk edilecek.

GATA ZİNCİRİ ERUYGURLA BAŞLADI, OYUN SES KAYDIYLA DEŞİFRE OLDU

Ergenekon tutuklusu Paşaların GATA'ya sevkedilmesi daha sonra da tahliye edilmeleri geleneği Org. Şener Eruygur'la başladı. Ancak internete dün düşen ses kaydı bütün oyunu deşifre etti.

GATA'da tedavi gören Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur ile Tabip Albay Nusret Demircan'a ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı internet sitelerine dün düştü. Ses kaydı 'kolunu dahi oynatamıyor' denilen Eruygur'un gayet sağlıklı olduğu ortaya çıktı.

Kayıtta Mukaddes Eruygur, eşinin tahliyesi için 12 ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri'ni adres gösteriyor. Eruygur'u taburcu edebileceklerini ancak tutuklanmasından korktuğunu söyleyen Demircan ise 'Hiçbir test yapılmadı. Belgeler Emekli Sandığı'na gönderilince sorun olabilir. Bunu halletmemiz gerek' diyor.

Cezaevinde düşerek beyin kanaması geçiren ve GATA'ya sevkedildikten sonra tahliye edilen Ergenekon sanığı Orgeneral Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur'a ait olduğu ileri sürülen ses kaydı internet sitelerine düştü. Mukaddes Eruygur ile GATA Beyin Cerrahisi Servis Şefi Kıdemli Albay Nusret Demircan arasında geçtiği öne sürülen konuşma Eruygur'un tahliye süreciyle ilgili ilginç ipuçları verdi.

Ses kaydında Mukaddes Eruygur, eşinin tahliye edilmesiyle ilgili İstanbul Ağır Ceza Mahkemeleri'ni kastederek “12 ve 14. Mahkemeler bizden” diyor. Eruygur'un doktoru Albay Demircan ise elini dahi oynatamadığı açıklanan Eruygur için “taburcu edilirse yeniden tutuklanır endişesi taşıdığını' söylüyor. Doğrulanmayan ses kaydı Eruygur'un sağlıklı olduğu izlemine neden olurken, Albay Demircan Yeni Şafak'ın konuyla ilgili sorularına “Beni rahatsız etmeyin' demekle yetindi.

TABURCU EDERİM AMA TUTUKLANIR

Ses kaydında Mukaddes Eruygur, eşi Şener Eruygur'un taburcu edilip edilmemesi konusunda Alb. Demircan'la fikir alışverişinde bulunuyor. Kamuoyunun ağır hasta olarak bildiği Org. Eruygur hakkında Tabip Albay Demircan çok farklı konuşuyor. GATA'nın Eruygur'un sağlık durumuna göre değil, hukuksal durumuna göre karar verdiği şüphesini ortaya koyan kayıtta Albay Demircan, hukukçularla görüşülmesini buna göre istenirse taburcu, istenirse yatış ve-rilebileceğini kendileri için hiçbirşeyin fark etmeyeceğini söylüyor.

ERUYGUR'A TEST BİLE YAPILMADI

Albay Demircan, Eruygur'un taburcu edilmesi halinde tekrar tutuklanabileceğinden endişe ettiğini ima ederek, “buradan taburcu edilirse tekrar aynı şeyler yaşanır endişesi var” diyor. Telefon kaydında Eruygur'a hiçbir tedavi yapılmadığı, halde GATA'ya sevkedildiği izlenimi ortaya çıkıyor. Albay Demircan ile Muazzer Eruygur, Şener Eruygur'la ilgili GATA'da ne bir kan testi ne bir film olduğunu, bunun Emekli Sandığı'na fatura edilirken sıkıntıya neden olacağı üzerinde duruyor. İkili bu konuların halledilmesi gerektiğini dile getiriyor.

12 VE 14. CEZA DIŞARI ÇIKARIR

Konuşmanın sonunda ise Mukaddes Eruygur'un, eşinin tahliyesi için “mahkeme seçimi” üzerine konuşmaları yeralıyor. Mukaddes Eruygur, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün istekleri doğrultusunda karar verdiğini, 12 ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri'nin ise kendilerinden olduğunu şu sözlerle belirtiyor: “Şimdu bu Zekeriya Öz 13. Mahkemede. İtirazlarımızı bunlar kapatıyor. 12 ve 14. mahkemeler bizdenmiş. Ankara Barosu, İstanbul Barosu, İzmir Barosu 'hazırız biz' dediler. Teşekkür ettik herkese. Ama bir ceza profesörü, anayasa profesörü, biri ceza profesörü. 'Sinan Aygün nasıl çıktı' dedim. Sinan Aygün'ün yanında Hisarcıklıoğlu vardı dedi. 'Sizin arkanız nerde' dedi bana.”

TOLON KARARI O MAHKEMEDEN

Mukaddes Eruygur'un 'bizden' dediği İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, en son emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u tahliye etti. 12. Ağır Ceza, Tolon hakkındaki delilleri ve hazırlanacak iddianameyi beklemeden tahliye kararı vermiş ve bunu da 'delil yetersizliğine' dayandırmıştı. Tolon'un tahliyesi için yapılan başvurular daha önce defalarca reddedilmişti.

Yoğun bakımda değil hastahane koridorunda

Ses kaydının yayınlandığı videoda cezaevinde düşerek beyin kanaması geçiren ve GATA'ya sevkedilen Şener Eruygur'un hastanede çekildiği ileri sürülen fotoğrafları da yayınlandı. Fotoğraflarda oldukça sağlıklı görünen Eruygur'un hastane koridorlarında gezdiği görülüyor.

Albaydan rahatsız etmeyin cevabı

Yeni Şafak Gazetesinin ulaştığı GATA Beyin Cerrahisi Servis Şefi Kıdemli Albay Nusret Demircan, ses kaydıyla ilgili soruya cevap vermek istemedi. Albay Demircan 'İnternette yayınlanan ses kaydı size mi ait sorusuna?' 'Beni rahatsız etmeyin' karşılığını vermekle yetindi.

İŞTE O SES KAYDI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.