1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Filistin’in kurtuluşu direnişten geçer
Filistin’in kurtuluşu direnişten geçer

Filistin’in kurtuluşu direnişten geçer

A+A-

İslâmi Direniş Hareketi Hamas'ın siyasi lideri Halid Meş'al ve beraberindeki heyeti kabulünde konuşan Hamaney, direniş karşısında Siyonist rejimin durumu ile ilgili "Açıkça bilinmektedir ki görüntüde asla yenilmez denilen siyonist oluşum bugün bataklıktadır. Direnen Filistin halkının direnişine karşı gücü kalmamıştır" dedi

İran İslâm Devrimi lideri Ali Hamaney, İslâmi Direniş Hareketi Hamas'ın siyasi lideri Halid Meş'al ve beraberindeki heyeti kabulünde Filistin halkının direnişini, direnişin kuvvetini, Siyonist kuvvetin işlediği suçlar ve Gazze'deki ambargo karşısında Hamas hükümetinin dik duruşunu vurguladı.

Hamaney, Hamas liderine ve heyetine "Filistin'in kurtuluşunun tek yolu, sağlam inanç ve direniştir. Direniş yolunda yürüyenler, büyük zorluklarla karşı karşıya gelirler. Fakat onların başları Allah katında dik olacaktır. Direniş dışında başka bir yol seçenler, büyük bir bedel öderler. Allah katında onların başları ise eğik ve rezalet içerisinde olacaklardır" dedi.
Hamaney, Meş'al'e İsrail işgal rejimine karşı direnişe devam etmeleri çağrısında bulunurken direnişten taviz vermemeleri için de uyardı. Hamaney, direniş karşısında Siyonist rejimin durumunu da şöyle ifade etti: "Açıkça bilinmektedir ki görüntüde asla yenilmez denilen siyonist oluşum bugün bataklıktadır. Direnen Filistin halkının direnişine karşı gücü kalmamıştır."

Gazze'nin ambargo karşısındaki durumuna değinen Hamaney, Gazze'de yaşananların son derece üzüntü verici olduğunu söyledi.

Hamaney sözlerine şöyle devam etti: "Gasıp Siyonist oluşumun siyasi, askeri, ekonomik imkanları ve edindiği tüm desteğe rağmen mazlum Filistin halkının mücadeleye devam etmesi, ilahi vaadin gerçekleşmesinin çok açık bir delilidir."

Hamaney, Filistin direnişinin Siyonist düşmana karşı hâlâ devam etmesini "Allah'a (dinine) yardım ederseniz Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabitleştirir" vaadinin çok net bir açıklaması olduğunu söyledi. İslâmi Direniş Hareketi Hamas'ın siyasi lideri Halid Meş'al de Gazze'deki son durumu anlattıktan sonra "Filistin halkı tüm baskılara rağmen direnişi ile gurur duymaktadır. Hangi şart altında olursa olsun direniş ve cihaddan taviz vermeyecektir" dedi. (Vakit)

Haksoz haksöz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.