1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Fidan Güngör'ün Kaçırılmasının Yıldönümü
Fidan Güngör'ün Kaçırılmasının Yıldönümü

Fidan Güngör'ün Kaçırılmasının Yıldönümü

11 Eylül 1994 acı bir olayın tarihidir. 11 Eylül coğrafyanın makûs tarihinin tekrarıdır.

A+A-

 

 

Fidan Güngör 11 Eylül 1994 tarihinde kirli odaklar tarafından kaçırıldı. Kaçırılmasından bu yana 24 yıl geçti.

 

İslami mücadelenin kırılmalar yaşadığı kabuk değiştirdiği, toplumsal katmanlara hitap etmeye başladığı bir dönemde oluşan enerjiyi sabote etmek için kurgulanan senaryo gereği Fidan Güngör kaybettirildi.

Coğrafyamızda Müslüman ve mazlum halkın elinden tutmaya aday insani ve İslami ihtiyaçları gündemleştiren bir zihnin hele ki bağımsız özgün bir duruşa sahip olarak buna aday olmasının bedeli baskıya yıldırmaya ve yok edilmeye aday olmaktı.  Karanlığın bölgede zirve yaptığı 90’larda fidan Güngör mazlum halkın selameti için bir umut olarak doğuyordu. Bölgede akıtılan mazlum kanı en büyük acısı ve buna karşı durulması gerektiğini haykırmakta idi.

Bölgeyi silahşörlerin cirit attığı ve bize ait olmayan yöntemlerle yani kalleşçe bir yöntemle uygulanan şiddet binlerce aktivistin hayatına mal odu. Binlerce vatandaşın göçüne ve en önemlisi bir halkın travmalar yaşayarak umudunu yitirmesine sebep oldu. Karanlığın zulmü hayatımızın tüm alanlarını etkiledi. Siyasetimizden günlük hayatımıza her alan bu kirli dönemin izlerini taşır oldu.

Bu kirli atmosfer ülkede tavır alması gerekenlerin performanslarını da ortaya koymaya yetti. Fidan Güngör başta olmak üzere bu dönemin kayıpları sahipsizliğin en iyi örneklerini oluşturdular. 24 yıl geçmesine rağmen Fidan Güngör’ün akıbetinin ortaya çıkarılmaması, bir mezarının olmaması ülkede onurlu duruş iddiasında ki tüm kişi ve çevreleri düşündürmelidir.

Fidan Güngör ve bu ülkede mazlum bir şekilde yok edilen binlerce can muhakkak asıl hesap görücünün muhafazası altındadırlar. Asıl hesap görücü Allah’tır. Allah kullarının haklarını koruyandır.

 

ufkumuzhaber editör

 

 

         

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum