1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Fadlullah: ABD Kaos Ortamını Yarattı Ama Kontrol Edemiyor
Fadlullah: ABD Kaos Ortamını Yarattı Ama Kontrol Edemiyor

Fadlullah: ABD Kaos Ortamını Yarattı Ama Kontrol Edemiyor

A+A-

İslam dünyasının önde gelen alimlerinden Muhammed Hüseyin Fadlullah, Somali, Mumbai, Afganistan, Irak, Darfur, Filistin ve Lübnan’da meydana gelen son gelişmeler üzerine, dünyadaki kaos hattının günden güne geliştiğini söyledi.

İsrail’in hava ve karadan Lübnan ve Filistin topraklarını sürekli olarak ihlal etmesi karşısında Arapların sessizliklerini şaşkınlıkla karşılayan Fadlullah, özellikle Amerika’nın girişimi ile başlatılan kaos havasının Amerika ve İsrail’e artı olarak döneceğinin sanıldığını belirtti.

Amerika’nın başlattığı kaos ile aralarında güçlü bağ olan mezhep yada milletlerin ilişkilerinin kesilmesinin hedeflendiğini savunarak “Amerika’nın devletlerin güvenliği ile oynamaya ve kaosu yaymaya karar verdiği zaman, Amerika’nın buna gücünün yeteceğini fakat kaos ortamını etmeye, yayılmasını engellemeye gücünün yetmeyeceğini söylemiştik” dedi.

Somali’deki korsanlık eylemlerinin de Amerika’nın yarattığı kaos ortamının bir parçası olduğunu düşünen Fadlullah, korsan eylemlerinden sadece devletlerin değil aynı zamanda halkların da zarar gördüğünü ifade etti.

Somali’deki korsan eylemlerine karşı işbirliğine giren Arap liderlerin, Filistin ve Lübnan topraklarındaki korsan eylemlerinden ötürü de harekete geçmelerini, çünkü İsrail’in bu bölgelerde büyük katliamlar işlediğini savundu.

Araplardan beklenen Gazze halkına uygulanan ambargoyu kırmaları için çaba sarf etmeleri olduğunu belirten Fadlullah, İsrail’e doğrudan baskı yapılmadığını söyledi.

Fadlullah son olarak ambargo altındaki Gazze’nin iki yönden ateş altında olduğunu söyledi: Fadlullah'a göre ateş hattından birincisi Siyonizm iken ikincisi de Arapların sukenetidir.

isra haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.