1. YAZARLAR

  2. M. Şakirê Koçer

  3. Ey Türklük Saltanatı!
M. Şakirê Koçer

M. Şakirê Koçer

Yazarın Tüm Yazıları >

Ey Türklük Saltanatı!

A+A-

Türklük saltanatının kadim zamandan bu güne kadar islama, islam dünyasına ve müslüman halklara karşı tutumu doğru bir temelde temayüz etmedi. İranlı düşünür Dr. Ali Şeriati nin dediği gibi; ''Aslında türklük saltanatı islama teslim olmadı, tam tersine islamı teslim aldı.'' desek acaba bir doğruyu ifade etmiş olamaz mıyız? Yoksa ne diye saltanat güçlendirilerek devam ettirilsin. Asırlarca, islam dinine göre ehliyetine bakılmaksızın babadan oğula devredilsin. Zalim olsada, deli olsada, cariyelerden haremgahlar kursada, kardeş katilleri olsada, bu melun saltanat sistemi adeta kutsansın. Hem kendilerine zulm etsinler, hemde boyunduruğu altında bulundurdukları halklara yedi belalı sultanlar olarak hükmetsinler.

Türklük saltanatı, tarihleri boyunca toslamadığı, kırıp geçmediği, yakıp viraneye çevirmediği tek müslüman halkı zikretmek mümkün mü? Müslüman olmayanlarda fazlası. Tarih türk sultanlıklarının kendi aralarındaki tahripkar savaşlarına, kendi sultanlıkları ile arap meliklerinin ve acem şahlarının kan revan savaşlarına şahitlik eder. Kendi tamahkar tutkuları için nice halklar kırılıp at nallarına çiğnetildi. Nice ocaklar söndürüldü. Nice yurtlar yakılıp yıkıldı. Nice memleketler harabeye çevirildi.

Bu zalimane savaşlarda ırzlar namuslar payimal edildi. Vatan topraklarına haksız yere kanlar akıtıldı. Yıkılan beldelere baykuşlar ağıt yaktı ve matem şarkılarını mırıldadı. Düşman dünya müspet ilimleri geliştirmekle meşgul iken, bunlar ''At binenin kılıç kuşananın.'' '' Kellelerden burçlar kurula.'' zihniyetini yaşamın ayrılmaz bir parçası haline getirmekle meşgul oldular. Gün geldi devran döndü, artık mızrak çuvala sığmaz oldu. Bir bir halklar ve milletler, müslüman olsun veya olmasın, artık Arab ı, Acem i, Boşnak ı, Sırp ı, Arnavut u, Hırvat ı, herkes saltanata ve türklük istibdatına başkaldırdı. Onun boyunduruğundan çıktılar. Tezvirat üzerine kurulan müslümanlık miadını doldurdu. Türk tipi müslümanlık artık türk tipi bir kafirliğe evrildi. Neticede müslümanlık ile doğru temelde kıymadığı o yarım yamalak nikahını da bozarak  bu sefer türk tipi bir kafirliğe kalkıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin temelleri islam düşmanlığı üzerine ahde ve yemine bağlandı. İtiraz edenler asıldı, kesildi, sürüldü, mahkum, mahrum, mağdur, mazlum ve mahsur brakıldı. Doksan küsür yıldır elinden gelen zülmü, katliamı, kıyımı, yıkımı, yakımı, bozgunu ve ifsadı ardına bırakmadı. Din tersyüz edildi. Ahlak bozuldu. Zihinler karıştı. Şahsiyetten, asaletten, izzet ve şereften eser kalmadı. İstikamet kayboldu. Artık düşmana muhtaç, düşmana borçlu, düşmana mecbur, dışarıya gıkı çıkmayan ama içeride aslan kesilen, astığını asan, kestiğini kesen bir (erk-enekon) batıl bir ikon. '' Kabe arabın olsun Çankaya bize yeter.'' '' Bir türk dünyaya bedeldir. '' diyen, ilahını, imanını ve dinini damarlarındaki asil! türk kanında arayan, dünyaya, araba ve aceme güç yetiremeyip ama kürde eman tanımayan, ona bir çakıl taşı bile çok gören '' En iyi kürt ölü kürt. '' diyen, kürde millet olma, hayatını, dünyasını ve ahiretini inşa etme hakkını tanımayan, iradesine, düşüncesine ve diline yasak koyan, hiçbir zaman barışa niyeti olmayan, herkesten korkan. Komşularından, vatandaşlarından, kendisinden hatta gölgesinden...

Bütün bu vaka orta yerde iken birde kalk abilik tasla. Yok necip türk milleti, yok büyük Türkiye, yok neo osmanlıcık, yok model ülke, yok laiklik ile müslümanlığı uzlaştıran devlet, yok orta doğunun tek demokratik müslüman ülkesi, yok türk müslümanlığı, yok adriyatikten çin seddine uzanan türk dünyası, yok turan ideolojisi... Geçelim bütün bunları. Bunlar şişirilen balonlar. Bu balonların ilahi takdirin toplu iğnelerine dayanıp pat diye patlayacağı an çok uzak olmasa gerek.

Ey türklük saltanatı! saltanatının ve devletinin tarih boyunca işlemiş olduğu zulümler ve cürümler yanına kar mı kalacak sandın? Yüce Allah ın, Kuran ı Kerim de buyurduğu üzere, ümmetlerin eceli gelince ne bir saat geri, ne de bir saat ileri ertelenir.O ecelin geldiği zaman seni ne BM, ne ABD, ne AB, ne NATO ve nede füze kalkanları asla kurtaramayacak. Tarih, benzerlerinin mezarlığıdır. Sen ölmekten çok, dirilmekten korkmalısın. Çünkü dirileceğin gün o korkunç cehenneme baş aşşağı yuvarlanacağın gündür.

Ey türklük saltanatı! sen tarih boyunca o kadar cürüm işledinki; sanırmısın ki Pensilvanya da sipere çekilen, Amerika nın güvenlik şemsiyesi altında dünyaya dağıtılmış cemaatını ve okullarını yöneten M. Fethullah Gülen, düşman dünya tarafından popülaritesi yükseltilip kendisine cesaret ödülü verilen Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı ve muhafazakar demokrat olan Abdullah Gül, İHH nın ulus aşırı türkiyeci yardım ve reklamları (Mavi Marmara Gemisi) , Davos çıkışı (one minute), (EVET) çi referandum kandırmacaları ve cazibedar rövanşlar. Bütün bunların seni temize çıkaracaklarına sahiden inanmamızı mı bekliyorsun? Sen Ey Olli Rehn Rasmussen in askeri! ve füze kalkanının nöbetçisi, artık müslüman halkları kandıramazsın. Hele hele kürt halkını kandırmaktan vazgeç. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.