1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Ersöz yoğun bakımda!
Ersöz yoğun bakımda!

Ersöz yoğun bakımda!

A+A-

Levent Ersöz'ün avukatı Gülten Güven, yaptığı açıklamada, müvekkilinin, Kartal Koşuyolu Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altında olduğunu öğrendiğini, ancak sağlık durumuna ilişkin net bir bilgi sahibi olmadığını söyledi. 

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden de Ersöz'ün sağlık durumuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Ersöz, kalp rahatsızlığı nedeniyle Metris Cezaevi'nden, önce Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, buradan da Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkedilmişti.AA

Levent Ersöz'ün kızı: Babamın acilen prostat ameliyatı olması gerekiyor  
 
Geçirdiği kalp krizi sonucu Metris Cezaevi'nden Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Levent Ersöz'ün yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Sabah saatlerinde Ankara'dan gelen kızı Fulya Ersöz, "Anjiyosu yapıldıktan sonra acilen prostat ameliyatı yapılması gerekiyor" dedi.

Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Metris Cezaevi'nde kaldığı koğuşta dün gece rahatsızlandıktan sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ardından Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ersöz'ün rahatsızlığının ardından eşi Muzaffer Ersöz ile kızı Fulya Ersöz, uçakla Ankara'dan İstanbul'a geldi. Hastaneye gelen anne ve kızı doktorlardan Levent Ersöz ile ilgili bilgi aldı.

Hastane önünde bulunan gazetecilere açıklama yapan Fulya Ersöz, "Babam şu anda yoğun bakımda. Damarının birine stent takıldı. Bir damar yüzde 50 diğeri yüzde 90 tıkalı. Bunlara da stent takılmasını istiyoruz." dedi. Bu sırada annesi Muzaffer Ersöz açıklama yapmaması için kızını kolundan çekiştirip uzaklaştırmak istedi. Ancak Fulya Ersöz açıklamalarına devam ederek, "Ben bunun insani boyutunu anlatıyorum. Bu insan babam. Şu anda uyuyor. Henüz göremedim. Hayati tehlikesi var. Anjiyosu yapıldıktan sonra prostat ameliyatı acilen yapılmalı. Çünkü PSA değeri yüksek. Bu değerin düşürülmesi gerekir. Dedemizi prostattan kaybettik. Babamızın kanserden ölmesini istemiyoruz. Babam şu an uyutuluyor, dinlendiriliyor." şeklinde konuştu.cıhan

EMEKLİ TUĞGENERAL ERSÖZ'ÜN SAĞLIK DURUMU

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, babasının yoğun bakımda olduğunu ve uyutulduğunu bildirdi. 

Tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden kalp rahatsızlığı nedeniyle Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, hastane önünde bekleyen basın mensuplarına babasının sağlık durumu hakkında bilgi verdi. 

Fulya Ersöz, ''Her şeyden önce insani bir durum söz konusu. Babamın kendisi kalp hastası. Bir damarının yüzde 91'i tıkalı. Eskiden başka bir damarında stent takılıydı. Aile olarak anjiyo yapılmasını talep ediyoruz. Şu an hayati tehlikesi var. Kendisi yoğun bakımda ve uyutuluyor. Önce kalp rahatsızlığının sonra da prostat sorunun giderilmesini istiyoruz'' dedi.AA

Levent Ersöz'ün yakınlarından basına çirkin saldırı 

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün bir yakını, Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Filiz Kınık'a saldırdı. 

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tutulan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün kızı Fulya ile diğer aile üyeleri hastaneden çıkarken basın mensuplarınca görüntülenmek istendi. 

Bu sırada ailenin yanında bulunan Bestami Gök, basın mensuplarına küfür ederek saldırdı. istedi. Gök, bu sırada yakınında bulunan AA muhabiri Filiz Kınık'a tekme attı. 

Kınık, aldığı darbeyle fenalık geçirirken, olay yerinde bulunan bazı basın mensupları da Gök'e tepki gösterdi. 

Bestami Gök, polis tarafından gözaltına alındı. Filiz Kınık ise Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.