1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Ergenekon'un En Önemli 5 İsmi
Ergenekon'un En Önemli 5 İsmi

Ergenekon'un En Önemli 5 İsmi

A+A-

Ergenekon soruşturmasında iddianamenin İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesiyle yeni bir süreç başladı. İddianamede en çok adları geçen 5 ismin ise Ergenekon'u yöneten kişiler oldukları iddia ediliyor.

İşte iddianamede en çok adları geçen '5 ismi'

VELİ KÜÇÜK (Emekli Tuğgeneral)

Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, zorla hükümeti ıskata (düşürmeye) teşebbüs, TC Hükümeti'ne karşı isyana tahrik, kasten öldürmeye azmettirmek, korku ve panik yaratacak şekilde patlayıcı madde atmaya azmettirmek, mala zarar vermeye ve ruhsatsız patlayıcı bulundurmaya azmettirmek iddialarıyla 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 225 yıldan 423 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

MUZAFFER TEKİN (Emekli yüzbaşı)

Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak, zorla hükümeti ıskata teşebbüs, TC Hükümeti'ne karşı isyana tahrik, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri bulundurmak, tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurmak, mala zarar vermek, kasten öldürmeye azmettirmek, korku ve panik yaratacak şekilde patlayıcı madde atmaya azmettirmek iddialarıyla hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 198 yıl 9 aydan 441.5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

KEMAL ALEMDAROĞLU (Eski İstanbul Ünv. Rektörü)

Silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek, TC Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 278 yıl 2 aydan 599 yıl 2 aya kadar hapis cezası istendi.

DOĞU PERİNÇEK (İşçi Partisi Genel Başkanı)

Silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek, zorla hükümeti ıskata teşebbüs, TC Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik, açıklanması yasak belgeleri temin etmek iddiasıyla hakkında biri ağırlaştırılmış 2 müebbet ve 288 yıl 8 aydan 625 yıl 5 aya kadar hapis cezası isteniyor.

İLHAN SELÇUK (Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi)

Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek, zorla hükümeti ıskata teşebbüs, TC Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik suçu iddiasıyla hakkında biri ağırlaştırılmış 2 müebbet, 242 yıl 2 ay ila 580 yıl 5 ay arası hapis cezası istemi bulunuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.