1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Ergenekoncu siteden 'delil' toplamış
Ergenekoncu siteden 'delil' toplamış

Ergenekoncu siteden 'delil' toplamış

A+A-

ERGENEKONCUNUN SİTESİNDEKİ YAZIYI DELİL SAYDI
Abdurrahman Yalçınkaya, Ergenekon terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Ergun Poyraz’ın, şu anda erişimi bulunmayan “19mayis1919.com.tr” adlı internet sitesinde yer alan, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu ve eski Vali Şahabettin Harput hakkında ağır hakaretlerde bulunan yazısını bile kapatma iddianamesine almış. Söz konusu yazıda yer alan ve Şahabettin Harput’un tarikat yemeğinde olduğunu gösterdiği iddia edilen fotoğrafın da kaynağı gösterilmiş.

Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, “sözde delili”ne ulaşmaksa imkânsız... İnternet kullanıcıları, “19mayis1919.com.tr” adlı internet sitesine giremiyor. Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, kaynağı belli olmayan yazı ve fotoğrafı delil olarak göstermesi, “skandal” olarak değerlendirildi.

GİZLİ BELGELERİ EVİNDE BULUNDURDUĞU GEREKÇESİYLE TUTUKLANMIŞTI
Ergun Poyraz, “Milletvekilleri, valiler, Emniyet mensupları, üniversite görevlileri, doktorlar, hemşireler, ebeler, Milli Eğitim Bakanlığı görevlileri hakkında kişisel bilgiler içeren verileri” evinde bulundurduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış ve İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulandıktan sonra tutuklanmıştı. Ergun Poyraz, 328 gündür tutuklu bulunuyor.

ŞU ANDA SİTEYE GİRİLMİYOR
Ergun Poyraz’ın, şu anda erişimi mümkün olmayan “19mayis1919.com.tr” adlı internet sitesinde çıkan yazısında, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu ve eski Vali Şahabettin Harput’a seviyesiz saldırılar ve ağır hakaretler bulunuyor. 

İşte Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, AK Parti’yi kapatmaya delil olarak gösterdiği Ergun Poyraz’ın yazısındaki seviyesiz ifadeler:

ABDULKADİR AKSU BAKANKEN NAMAZ KILDI, NECİP HABLEMİTOĞLU VE EMEKLİ BİNBAŞI İHSAN GÜVEN ÖLDÜRÜLDÜ
“AKP’nin seçimleri kazanmasının ardından yine İçişleri Bakanı olan Abdulkadir Aksu, 21 Kasım 2002 tarihinde partisinin milletvekilleriyle Hilton Otel’de namaz şov yapıyordu. Ön saflarda namaz kılan Aksu ve arkadaşları beş dakikalık mesafedeki Kocatepe Camii yerine her nedense Hilton’u seçiyordu.

Bu namaz şovun ardından 18 Aralık 2002 tarihinde laik, demokratik Cumhuriyetin iç ve dış hasımlarını deşifre ederek, onları gün yüzüne çıkaran Dr. Necip Hablemitoğlu alçakça hayatını kaybediyordu.

Su uyur düşman uyumazdı. Bu sefer de korumasız hedeflere yöneldiler ve Fethullah Gülen’in DGM’de açılan davasında Savcı Nuh Mete Yüksel’e belge ve bilgi aktaran, yine irticai yapılanmalar, petrol, ekonomi ve birçok araştırma yapan, gazeteci ve yazarlara belge yağdıran emekli Binbaşı İhsan Güven, 30 Nisan 2004 tarihinde evinde eşiyle birlikte öldürülüyordu.”

Ergenekon zanlısı Ergun Poyraz, emekli Vali Şahabettin Harput’un Suruç’ta Şevki İmam Kız Kur’an Kursu açılışına katıldığı ve konuşma yaptığı, Hilvan’da cami açılışına katıldığı, Bediüzzaman Said Nursi Kültür Vakfı’nın düzenlediği geceye katıldığı ve gecede namaz kıldığını yazdı. Ergenekoncu Poyraz’ın suç saydığı bu eylemleri Başsavcı Yalçınkaya da suç saymış... 

Ergun Poyraz, söz konusu yazısında, Abdulkadir Aksu’nun İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde işlenen cinayetleri Aksu’nun üzerine yıktı. 

YARGITAY’IN “POYRAZ TARAF DEĞİL” KARARINI DA İDDİANAMEYE ALMIŞ
Başsavcı Yalçınkaya, Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanlığı’nın, Ergun Poyraz’ın Fethullah Gülen hakkında açtığı davanın temyizinde Ergun Poyraz’ın söz konusu davadan etkilenmediği ve zarar görmediğinden Poyraz’ın taraf olmadığını belirterek, temyiz istemini reddetmesini bile iddianameye aldı. 

BAŞSAVCI, ERGENEKON’A DOKUNMAMIŞTI
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Danıştay 2. Dairesi’ne yapılan silahlı saldırının yargı aşaması sonuçlanmadan ve gerekçeli kararı açıklanmadan, Danıştay saldırısını AK Parti ile ilişkilendirmişti.
Abdurrahman Yalçınkaya’nın, AK Parti’yi kapatmaya yönelik hazırladığı iddianamede, Danıştay 2. Dairesi’ne silahlı baskın düzenleyen Alparslan Arslan’ın ismi de yer almıştı. Başsavcı Yalçınkaya, Cumhuriyet ve Danıştay saldırılarını “içki” ve “esrar” bağımlısı kişilerle barda planlayan Alparslan Arslan’ı kökten dinci olarak tanımlamıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen, JİTEM’in kurucularından olduğu ileri sürülen emekli Tümgeneral Veli Küçük’ün, Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan’la ilişkisini gösteren fotoğrafı da görmezden gelmişti. 

Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, bütün bu gerçeklere rağmen Danıştay saldırısını bile AK Parti ile ilişkilendirmeye çalışması dikkat çekmişti.

ERGUN POYRAZ’IN KİTABININ TAMAMINI İDDİANAMESİNE ALMIŞTI
Gazetemiz, Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın; Ergenekon terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanan yazar Ergun Poyraz'ın 'Patlak Ampul' kitabını AK Parti'ye açtığı kapatma davasında ek delil olarak dosyaya koyduğunu ortaya çıkarmıştı. Kitabın 466 sayfalık fotokopisinin, ek delillerin bulunduğu bir klasörü doldurduğu öğrenildi. Ergun Poyraz’ın bilgisayarında, Ergenekon ile ilgili önemli bilgi ve belgeler ele geçirilmişti.

DEVLETİN GİZLİ ARŞİVİ ERGENEKONCUDA ÇIKMIŞTI
Başsavcı’nın iddianamesinde kitabına ve sitesinde yayınlanan bir yazıya yer verdiği Ergun Poyraz’ın evinde devlete ait gizli belgelerin olduğu ortaya çıkmıştı. Poyraz'ın bilgisayarında ismi gizlenmiş askerlerle ilgili bilgilerin yanı sıra, çok sayıda kamu çalışanı ve üst düzey yetkililere ilişkin bilgiler yer alıyor. Ergun Poyraz'ın evinde çıkan Kara Kuvvetleri İstihbarat Arşivi'nin, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki bir bilgisayardan gönderildiği ortaya çıkmıştı. Bu gelişmenin ardından gözaltına alınan ve İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulandıktan sonra tutuklanan Poyraz, 328 gündür tutuklu bulunuyor.

Kenan Kıran - Vakit

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.