1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan:Hiç kimse Türkiye'nin askeri operasyonundan rahatsız olmasın
Erdoğan:Hiç kimse Türkiye'nin askeri operasyonundan rahatsız olmasın

Erdoğan:Hiç kimse Türkiye'nin askeri operasyonundan rahatsız olmasın

A+A-

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Hiç kimse Türkiye'nin güvenlik ve huzur çemberini genişletme amaçlı askeri operasyonundan rahatsız olmasın” dedi.

Rojava’ya planlandığı belirtilen kara operasyonunun zamanı hakkında açıklama yapması beklenen Erdoğan, “Terör saldırılarıyla verilen mesajı gayet iyi anlıyor ve yanıtını sahada veriyoruz… Terör örgütünü son militanına kadar yok etme ahdimizi bir kez daha tekrarlıyoruz. Binlerce kilometre öteden gelip her yeri yakıp yıkanlar Türkiye'nin hassasiyetine saygı göstermek zorunda” diye konuştu.

Olası operasyon nedeniyle kimseden izin almayacaklarını ve hesap vermeyeceklerini yineleyen Erdoğan, “Vatan topraklarının ve insanlarımızın güvenliğini ilgilendiren adımları atarken kimseden izin almadığımız gibi kimseye de hesap vermeyiz. Hak hukuk diyenlerin kendi ülkelerindeki teröristlere ve terörist destekçilerine bakması gerekiyor. İsim değişikliği oyunlarıyla tescilli terör örgütünü destekleyenlerin riyakarlıklarına tahammül etmek durumunda değiliz. Artık ülkemizi boş tehditlerle siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri alanda kendi çıkarlarına aykırı pozisyonlara zorlamaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Biz hiçbir yere öldürmek, yıkmak, yok etmek için gitmedik, gitmeyiz. Sadece yaşatmak, inşa etmek için varız. Hiç kimse Türkiye'nin güvenlik ve huzur çemberini genişletme amaçlı askeri operasyonundan rahatsız olmasın. Teröristlerin kullanım süresi artık dolmuştur. Teröristleri o çok güvendikleri ülkeler de terör baronları da kurtaramayacak” ifadelerini kullandı.

“Amacımız, Rusya-Ukrayna savaşını tamamen bitirmek”

Rusya ve Ukrayna liderleriyle kimi zaman yüz yüze, kimi zaman telefon görüşmeleriyle bölgede yaşanan krizin etkilerini en aza indirmeye çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, "Bu çerçevede, önceki hafta tahıl sevkiyatının devamını temin eden bir dizi telefon görüşmesi yaptık. Taraflara yaptığımız telkinler sayesinde, tıkanma aşamasına gelen tahıl sevkiyatının 120 gün daha uzatılmasını sağladık. Amacımız, Rusya-Ukrayna savaşını tamamen bitirecek kapsamlı ateşkes ve barış anlaşmasına kadar bu temasları sürdürmektir" diye konuştu.

424 bin sözleşmeli kadroya geçebiliyor

Erdoğan, kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik düzenlemeye ilişkin de, "Mahalli idareler dahil olmak üzere sözleşmelilerin kadroya geçişinde, 3 yıl bu statüde çalışmış olma şartı aranacaktır. Ayrıca 1 yıl da aday memurluk süresi olacaktır. Dolayısıyla sözleşmeliden kadroya geçiş 3 artı 1 yıllık bir süre sonunda gerçekleşecektir… Yeni statüye göre kamudaki 520 bin sözleşmeli personelden 424 bini isteğe bağlı olarak kadroya geçebiliyor" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.