1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Erdoğan’dan, Gülen Cemaatine: ’Türkiye hasımlarının maşası’
Erdoğan’dan, Gülen Cemaatine: ’Türkiye hasımlarının maşası’

Erdoğan’dan, Gülen Cemaatine: ’Türkiye hasımlarının maşası’

Başbakan Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmada, Fethullah Gülen Cemaatine yüklenerek, onları, ’Türkiye hasımlarının maşası’ olarak niteledi.

A+A-

 Başbakan Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmada, Fethullah Gülen Cemaatine yüklenerek, onları, ’Türkiye hasımlarının maşası’ olarak niteledi. Erdoğan; Hizmet teşekkülü iddiasındaki hareketlerin, işi gücü bırakarak adete bir siyasi parti gibi davranmalar, bir takım santajlarla, bir takım çirkin görüntü ve ses kayıtlarıyla anılmaları asla kabul edilemez. Bu örgütün yönetimi ile mensuplarına arasında çok büyük bir farklılık olduğu ortaya çıkmıştır. Hiçbir kardeşim kendi aklına ipotek koydurmasın' dedi. 

 
Başbakan Erdoğan, grupta yaptığı konuşmada, yabancı sermayenin Türkiye’ye gelmeye devam edeceğini dile getirerek; 'Bir takım işveren örgütlerinin, uluslararası sermayeye yaptıkları çağrıları, kendi ülkelerine yaptıkları tehditleri, uluslararası finans çevreleri dikkate almıyor. Kendi ülkesini karalayan bir işveren örgütünü dünyada bulamazsınız. Dünyanın her yerinde de bu yapılanan adı ihanettir. Dünya Yatırım Ajansları Birliği 24 Ocak’ta Güney Afrika’da toplandı ve Türkiye’nin yatırım ajansını oy birliği ile başkanlığa seçti. Türkiye başkan olunca başkan yardımcılığına da Azerbaycan yatırım destek ajansı seçildi. Yabancı sermaye Türkiye’ye gelmeye devam edecek ama öyle görünüyor ki, TÜSİAD gibi kuruluşlar kendi ülkelerine yabancı kalmaya devam edecekler. Kazanan artık belli çevreler değil 76 milyon olacak' dedi. 
 
Brüksel ziyaretini değerlendiren Erdoğan, muhataplarına olanların iç yüzünü anlattıklarını söyledi. Erdoğan, dış politika temaslarıyla ilgili değerlendirmeler yaparak; 'Fransa Cumhurbaşkanı Hollande 22 yıl sonra Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan ilk cumhurbaşkanı oldu. Önemli değerlendirmelerde bulunduk. Haftaya Almanya ziyaretimiz var. Şansölye Merkel ile önemli görüşmelerde bulunacağım. Bu akşam da Tahran’a hareket ediyoruz. İran temaslarımızın da gerek Türkiye-İran ilişkileri gerekse bölgesel meseleler konusunda hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum. 
 
'DİK DURUŞUMUZDAN VAZGEÇMEDİK'
 
Suriye’de yaşananları değerlendiren Erdoğan şunları kaydetti; 'Suriye meselesinin çözümü için uluslararası platformlarda uyarıcı bir rol oynadık. Suriye politikamızı kıyasıya eleştiren bir CHP’ye rağmen dik durduk. MİT’in TIR’larına kanun dışı saldırı düzenlemelerine rağmen dik duruşumuzdan vazgeçmedik. Birileri çıkıp alçakça haince MİT’e karşı sabotaj düzenlese de biz büyük devlet sorumluluğu ile kardeşlerimize yardım taşımaya devam edeceğiz.'
 
'BÜYÜK SERMAYE DÜZGÜN DAVRANSIN'
 
Erdoğan, 'En büyük hırsızlık en büyük yolsuzluk milli irade hırsızlığıdır' diyerek '17 Aralık’ta yargıdaki fanatikleriyle milli iradeye saldırı düzenleyenler yolsuzluğun izini süremezler. Bunlar bugün çıkıp da bize yolsuzluk çamuru atamazlar. Şu anda eski Türkiye’nin kaybedenleri koro halinde yolsuzluk türküsü söylüyorlar. Eğer yolsuzluk yapan görmek istiyorsanız gidin aynaya bakın. Sadece BBC mi? Wall Street Journal. Bu gazetenin sahipleri kimler. Geçenlerde İngiltere’de aynısını yaptılar. Cameron hemen gazetelerini kapattı. Şimdi de Amerika’dan vurmaya başladılar. Bu ülkede milli iradeyi her zaman bunlar çaldılar. Bakkal dükkanının defteri kontrol edilecek, Maliye ’ben kontrolümü yaptım’ diyecek. Hiçbir zaman bunların hesapları defterleri gözden geçirilmedi. Şimdi kontrol edilince hoplamaya başladılar. İşini düzgün yaptığın sürece yanındayız. Dürüst olan alkışlanır, ama kaçak varsa, kusura bakma orada da gereği yapılır. Maliye bunları yapmaya başladı Bizim büyük sermayeye gözdağı vermek diye bir derdimiz yok. Biz diyoruz ki ’Büyük sermaye düzgün davransın, samimi davransın' ifadelerini kullandı. 
 
'BİZ YARGIYI BASKI ALTINA ALAN BİR ÖRGÜTLE MÜCADELE EDİYORUZ
 
Başbakan Erdoğan, yargı mensuplarını baskı altına alan bir örgütle mücadele ettiklerini savunarak; ''Biz yargının bağımsızlığı meselesini referandumda sağladık ama bir şey daha söyledik. Yargı hem bağımsız hem tarafsız olacak dedik. Biz yargı mensuplarını da baskı altına alan bir örgütle mücadele ediyoruz. Millete hesap verecek olan siyasi iradedir. Bizden başka kimse gidip hesap vermeyecek. Şu anda oyun bozulmuştur oyun. Oyun bozulduğu için rahatsızlar. Millet hem iradesine hem de hükümetine sahip çıkmış ve oyunu bozmuştur. 30 Mart’a kadar her oyunu sizlerle bozacağız. 30 Mart’ta kimim nerede başkan olacağı değil, hangi partinin kazanacağı önemli. Çünkü Ak Parti’nin kazanacağı her belediye bir mesaj olacaktır. Bu sayede çözümün önünde engel kalmayacak' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.