1. YAZARLAR

  2. M. Şakirê Koçer

  3. Dünyanın Aklına Şaşarım
M. Şakirê Koçer

M. Şakirê Koçer

Yazarın Tüm Yazıları >

Dünyanın Aklına Şaşarım

A+A-

Bir hafta önceki sabah gazetesinde ilgimi celp eden bir haber aynen şöyle idi. '' ABD de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde yeniden aday olan başkan Barak Obama nın önceki gün sürpriz bir şekilde eşcinsel evliliklerine destek vermesinin ardından, seçim kampanyasına eşcinsel destekçileri tarafından 90 dakikada 1 milyon dolar bağış yapıldı. Obama nın bu açıklamasıyla seçimler için bir kumar oynadığı yorumları da yapılıyor.

Washington Post gazetesinin mart ayında yaptırdığı bir araştırmaya göre Amerikalıların yüzde 52 si eşcinsel evliliklerin yasal olması gerektiğini düşünüyor. Seçim öncesi özellikle kendi tabanından sağlam bir desteğe ihtiyaç duyan Obama nın eşcinsel evlilik kartını oynadığını belirten uzmanlar, '' Cumhuriyetçilerin yüzde 39 u , kritik öneme sahip bağımsızların yüzde 54 ü eşcinsel evlilikleri destekliyor. Fakat bu ne kadar seçmen getirir bilinmez yorumunu yaptı.

San Francisko da eşcinsel evliliklerini savunanlardan oluşan bir gurup, Başkan Barak Obama nın kendilerine destek vermesini uzun süre kutladı.

Sabah gazetesinin bu haberinden acaba toplumumuz ders çıkaracak mı bilemiyorum. Düşünebiliyor musunuz? Dünya Obama ile yatıp kalkıyor. Seçildiği günden bu güne hemen hemen bütün dünyanın gündemine mevzu bahis olan, devamlı konuşulan, başkanlığı yere göğe sığdırılamayan, demokratlığından, ilericiliğinden, özgürlükçülüğünden, pozitif değişimciliğinden devamlı dem vurulan, bütün dünya devletlerinin, ordularının, düşünce kuruluşlarının, üniversitelerinin, şirketlerinin, iş kuruluşlarının, sivil insiyatiflerin, sanat ve spor ekipmanlarının, onun iki dudağı arasında çıkan kelimelere göre kararlar aldığı, rotalarını, stratejik ve taktik planlarını onun ağzından çıkan direktiflere göre belirlediği, uluslar arası kararların hemen hemen hepsinin onun onayı olmadan alınmadığı, dünyayı, Birleşmiş Milletler teşkilatını, Nato yu, dolaylı olarak Avrupa Birliğini ve benzeri bileşkeleri, hatta Orta Doğuyu ve ülkelerimizi, birebir kendi hegemonik ve zorbaca gücü ile yönettiği, gören gözlere gizli değildir. Amerikanın, Sabah gazetesinin haberinde geçtiği gibi, çoğunluğunun eşcinsel, fıtraten hasta, ahlaken çökme sendromlarını yaşayan, kararmış toplumundan güç alan karayüzlü, karanlık özlü ve siyahi toplumun utanç duyduğu Obama, aslında kendi zenci ırkına da ihanet etmiş birisidir. İnsanlığın yüz akı diyebileceğimiz Afrika kıtasının ve ''elmas'' ülkesinin, Allah tarafından emanetçisi kılınmış zencilere, tarih boyunca zulüm etmiş beyaz adamın kapı kulu ve beyaz adamın ayrımcılık siyasetinin hizmetçisi olan Obama... Zenci bilge ne güzel söylemiş ti. ''Batılılar Afrika ya geldiklerinde onların ellerinde İncil vardı. Bizim elimizde de topraklarımız. Bize dediler ''gözünüzü kapatın ve İncilden dualar okuyun.'' Biz de gözümüzü yumduk. İncil den dualar okumaya koyulduk. Daha sonra biz gözümüzü açınca, onların İncil i bizim elimizde, bizim topraklarımız da onların elinde idi.

Başkanlığa seçildiği günlerde, tüm dünyada özellikle ülkemizde, medya onu, dünyayı, Orta Doğuyu ve ülkemizi kurtaracak ve düze çıkaracak bir kurtarıcı, bir ''Mesih'' olarak reklamlamaya ve yutturmaya çalışıyordu. Türkiye ye yapmış olduğu ziyaretinde, sanki Türkiyenin ilk elden sahibiymiş gibi muamele gördü. T.B.M.M. sanki onun ilk elden meclisiymiş gibi, ona uzun uzun konuşması ve toplumlarımızı Türkiye Demokrasisi üzerinden irşad etmesi ve uyarması için ona hazır hale getirildi. Ardından Mısır Seferine çıkarılıp, Mısır Parlementosunda da tekrar Arap ve Müslüman halklara uzun uzun demokratik ve değişimci nasihatlerde bulundu. Sonra, kara yüzlü, kara ruhlu, istilacı ve kana doymayan bir haydut olduğu, dünyadan saklanamadı. Şimdilerde yüzde 53 ü eşcinsel evlilikleri olumlayan ve yasallaştırılmasını isteyen, hasta ruhlu ve ahlaksız bir toplumun, aynen onlar gibi biri olan Obama ya , Dünyanın mukadderatı, emanet edilmiş durumda. Güler misin, ağlar mısın?...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.