1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. DTP Adaylarını Açıkladı
DTP Adaylarını Açıkladı

DTP Adaylarını Açıkladı

A+A-

Demokratik Toplum Partisi (DTP), 29 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve beldelerdeki belediye başkan adaylarını açıklardı. DTP'nin Diyarbakır adayı Osman Baydemir oldu.

DTP Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Emine Ayna'nın katıldığı toplantıda, il, ilçe ve belde belediye başkan adayları açıklandı.

DTP, Diyarbakır'da, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Osman Baydemir yeniden aday gösterilirken, Batman'da Nejdet Atalay, Bitlis'te Şefik Beyaz, Siirt'te Selim Sadak, Iğdır'da Mehmet Nuri Güneş, Ağrı'da Murat Öztürk, Van'da Bekir Kaya, Dersim'de Edibe Şahin aday gösterildi. Hakkâri, Bingöl ve Kızıltepe adaylarının ise daha sonra açıklanacağı belirtildi.

İşte DTP'nin açıkladığı adaylar:

DİYARBAKIR

Büyükşehir: Osman Baydemir
Bağlar: Yüksel Baran
Kayapınar: Zülküf Karatekin
Yenişehir: Selim Kurbanoğlu
Sur: Abdullah Demirbaş
Bismil: Cemile Eminoğlu
Lice: Fikriye Aytin
Çermik: Suna Ünsal Aydın
Eğil: Petek Çapanoğlu
Ergani: Fesih Yalçın
Silvan: Fadıl Erdede
Çınar: Ahmet Cengiz
Çınar Alatosun Beldesi: Lütfi Gürbüz
Dicle: Mustafa Uyguner
Kocaköy: Remzi Çallı
Hazro: Hüseyin İncel
Kulp: M. Nesim Şimşek
Kulp Ağaçlı Beldesi: Metin Dinar
Hani: Abdurrahman Zorlu
Hani Kuyular Beldesi: Seyit Narin
Hani Gürbüz Beldesi: Yılmaz Kılıç
Dicle Kaygusuz Beldesi: Mehmet Salık
Bismil Yukarısalat Beldesi: Mehmet Cançetin

ADIYAMAN

Merkez :
Kahta: M.Sadık DEDE.
Besni: Arif ATALAY
Bulam: Mehmet ÇALGAN
Kömür Beldesi: Nusret ERBAY

AĞRI

Ağrı Merkez: Murat ÖZTÜRK
Diyadin : Celal TANRIVERDİ
Taşlıçay: Necati ASLAN
Patnos: Yusuf YILMAZ
Tutak: Kamil ORAL
Eleşkirt :Kıyas EVLİYAOĞLU

KAHRAMANMARAŞ

Maraş - Elbistan: Hüseyin YILDIZ
Maraş - Pazarcık: Ali SIKIYÜREK

GAZİANTEP

Şehitkamil: Bedran FERMANOĞLU
Şahinbey: Deniz YILDIZ
Kömür Beldesi: Nusret ERBAY
İslahiye: Mehmet DALOĞLU
İslahiye Altın Üzüm Beldesi: Ömer ÇELEBİ
Nizip:

ARDAHAN

Ardahan Merkez: Mehmet SÜRALİ
Göle: Mehmet KARADAĞ.

BATMAN

Batman merkez: Necdet Atalay
Gercüş : Esat Önen
Beşiri: Burhan Korhan
Kozluk Bekirhan Beldesi: Selahattin Bulut

BİNGÖL

Karlıova: Ferit ÇELİK
Solhan: Hüsamettin ORAK
Genç: Halil Yürekli
Sancak: İ. Hakkı BANA

BİTLİS

Bitlis merkez: Şefik BEYAZ
Tatvan: Abdullah OK
Güroymak: M. Emin ÖZKAN
Mutki: M.Sait ERÇELİK
Ahlat: Mehmet ORAL
Hizan: Mustafa Özcan
Hizan Kolludere Beldesi: Lezgin BİNGÖL
Ahlat Ovakışla Beldesi: Mehmet DEMİR
Adilcevaz Aydınlar Beldesi: Kasım TOSUN

TUNCELİ (DERSİM)

Ovacık: Veli Haydar GÜLEÇ
Mazgirt: Sönmez AYDIN .
Mazgirt Akpazar Beldesi: Mehmet SEZGİN
Nazimiye: Ali Metin AKYAR

ERZURUM

Tekman: Mütahir KARAKUŞ
Hınıs: Mehmet Diyadin İMRE
Karaçoban: sıdık UĞUN

ELAZIĞ

Merkez: M. Sıdık ÇELİK
Karakoçan – Sarıca Beldesi: İsa GÜRBÜZ

ERZİNCAN

Merkez: Ayhan PEKAN
Kavakyolu: Turhan KİT
Ulular: Müslüm ÖZKAN

HAKKARİ

Çukurca: Mehmet KANAR
Şemdinli: Av. Sedat TÖRE
Şemdinli Derecik. İdris SEVİN
Durankaya Beldesi: Sait GEZER

IĞDIR

Merkez: M.Nuri GÜNEŞ
Tuzluca: Mehmet GÜLTEKİN
Hoşhaber Beldesi : Nüsret ARAS
Halfeli Beldesi: Ömer AKSOY

KARS

Kağızman: Nedim TAŞ
Digor: Muzaffer KUTAY.
Dağpınar Beldesi: Ayhan ERKMEN
Sarıkamış: Hüseyin Altun

MARDİN

Sürgücü: Fikri ÖKMEN
Yalım beldesi: A.Kerim ADAM
Nusaybin Girmeli Beldesi: Ömer ALTUN
Kılavuz beldesi: Ahmet İNCİ
Mazıdağı: Habib AKTAŞ
Pınardere: A. Kadir DAĞ

MUŞ

Merkez: Nimet SEZGİN
Malazgirt. Nuri BALCI
Malazgirt Gölkoru: Ali YILDIZ
Bulanık: Ziya AKKAYA
Bulanık Yemişen: Ali Haydar AYDIN
Bulanık Elmakaya: Mustafa ORHAN
Bulanık Mola kent: Mazhar YILMAZ
Bulanık Özgörür: Abdülbari GÜNDOĞDU
Bulanık Rüstemgedik: Av. Resul YÜCA
Bulanık --Sarıpınar: Cemil YÜNAÇTI
Korkut Karakale: M. Şakir TUĞRUL
Korkut Karaağıl: Abdulbaki ERDOĞAN
Muş Merkez Kırköyü: M.Şirin KAYA
Muş Merkez Serinova: Metin YATMA
Muş Merkez Kızılağaç: Şirin GÖKTÜRK

SİİRT

Merkez: Selim SADAK
Kurtalan: Nejat YILMAZ
Kayabağlar: Nimettullah SEVEN
Beğendik: Kerem TOKAT
Gökçebağ: Ahmet BARDAK
Eruh: Mehmet Melihan OKTAY
Baykan: Yılmaz ÇINAR
Kurtalan Gözpınar Beldesi: Cüneyt GÜNDOĞDU
Pervari: Mehmet VANÇİN
Ziyaret: Aydın YAPRAK
Siirt – Atabağı Beldesi: Fikri ÖRENÇ

ŞIRNAK

Beytüşebap : Yusuf TEMEL
Cizre: Aydın BUDAK
İdil: Resul SADAK
Hilal beldesi : Ali ŞABANOĞLU
Kumçatı : Abit DURAK
Başverimli : Sinan UYSAL
Gürümlü : Salih EMİRHAN
Şenova : Halil BABAT
Uzungeçit: Ali BAYRAM
Balveren: A. Rezak YILDIZ

ŞANLIURFA

Suruç: Etem ŞAHİN
Karaköprü Beldesi: Mithat KARADAĞ
Hilvan: M.Emin ACEMOĞLU
Ceylanpınar: İsmail ASLAN
Birecik: Berattin KAYIRAN
Yaylak Beldesi: A.Rahman PİŞKİN
Birecik Ayıran Beldesi: İzzettin ŞEN
Yaylak Beldesi: A.Rahman PİŞKİN

VAN

Merkez: Bekir KAYA
Erciş: Abdurahman ÇAĞAN
Başkale: İhsan GÜLER
Özalp: Murat DURMAZ
Gürpınar. Çetin GÜLMEZ
Bahçesaray:Faruk ÖZ
Edremit: A.Kerim SAYAN
Gevaş: Cevdet ALTINDAĞ
Muradiye: İzzet ÇELİK
Çaldıran: M. Nuri KOÇ
Çiçekli: Yusuf KILIÇ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.