1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. 'Dönüş Yürüyüşü amacına ulaşıncaya kadar sürecek'
'Dönüş Yürüyüşü amacına ulaşıncaya kadar sürecek'

'Dönüş Yürüyüşü amacına ulaşıncaya kadar sürecek'

İşgal altındaki Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi, Kudüs’ün çalınmasına izin vermeyeceklerini belirterek, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Yüzyılın Anlaşması’nı başarısız kılıncaya kadar devam edeceğini belirtti.

A+A-

 

İşgal altındaki Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi, Kudüs’ün çalınmasına izin vermeyeceklerini belirterek, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Yüzyılın Anlaşması’nı başarısız kılıncaya kadar devam edeceğini belirtti.

El-Bataş, Gazze’nin doğu sırına kurulan dönüş çadırlarında yaptığı konuşmada, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Filistin halkına toprağına dönme hakkını geri getireceğini ve Gazze ablukasını kıracağını hatırlatarak, Filistin halkının kaçınılmaz olan dönüş için mücadele ettiğini ifade etti.

Konuşmasında, “Yüzyılın Anlaşması’nın hayat bulması için kurulan komplo ve tuzaklar var. ABD’nin büyükelçilik binasını Kudüs’e taşımasıyla bu anlaşmanın şekli yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu anlaşmanın çirkin yüzü, ABD’nin Tel Aviv büyükelçisinin güpegündüz hepimizin önünde Aksa’yı çalan tabloyu kaldırmasıyla ortaya çıktı” diyen, El-Bataş Gazze halkının, anlaşmanın hayata geçmesi için seçilen Gazze’de gösterdikleri direnişle bu anlaşmaya büyük bir sürpriz yaptıklarını ve direnişleriyle Yüzyılın Anlaşması’na karşı büyük bir engel oluşturduklarını belirtti.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi:Dönüş Yürüyüşü, amacına ulaşıncaya kadar sürecek ve üzerinde pazarlık yapılamaz

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi Birimi üyesi ve Gazze şubesi sorumlusu Cemil Muzhir, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün amacına ulaşıncaya kadar devam edeceğini ve bunun pazarlık konusu olamayacağını söyledi.

Dönüş Yürüyüşleri ve Kuşatmayı Kırma Ulusal Heyetinin verdiği iftar yemeğinde konuşan Muzhir, “Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne müdahale edebileceğini düşünen varsa yanılıyordur. Çünkü şehit ve yaralıların kanlarıyla, acı çekenlerin ahları Dönüş Yürüyüşünü durdurabileceğine inananlara karşı duracaktır. İnsani yardımlar göndererek hak ve ilkeler üzerinde pazarlık yapılamaz. Filistin davası asla insani yardım boyutuna indirgenemez” ifadelerinde bulundu.

Filistinli devrimci gençlerin kahramanlıklarını, bedel ödemelerini ve direnişte gösterdikleri yeni yöntemleri takdirle karşıladıklarını belirten Muzhir, gençlerin yürüyüşlerin atan kalbi ve yakıtı olduğunu, bunların kanlarıyla vatanın ve dönüş rüyasının haritasını çizdiklerini, düşman hattının arkasına geçip eylem yaparak düşmanın acziyetini ve çürüklüğünü ortaya koyduklarını, Siyonist savaş aygıtlarının ise bu ısrar, azim ve irade karşısında yıkıldığını ifade etti.

Muzhir sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Şehitlerin kanları üzerinde pazarlığa hayır. Biz bir elle düşmana karşı savaşırken, diğer elle de halkımızı savunuruz. Siyonist katiller 14 Mayıs Pazartesi katliamıyla devrimci gençlerin iradesini kırmak istedi. Ancak bunda başarılı olamadı.”

Kaynak:islamianaliz.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.