1. YAZARLAR

  2. Hakan ALBAYRAK

  3. Dolar düşerken
Hakan ALBAYRAK

Hakan ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Dolar düşerken

A+A-

 

Böyle bir krizle 17 sene önce karşılaşsaydık herhalde halk paniğe kapılır, hükümetin eli ayağı dolaşır ve o kargaşada ekonominin ahı gidip vahı kalırdı.

AK Parti iktidarları döneminde birbirinden korkunç sayısız badireyi atlatarak uluslararası sistemin ağalarını tekrar tekrar alt edince özgüven patlaması yaşadık; bugün, hem halkta hem de hükümette ziyadesiyle mevcut olan özgüven ve halkın çoğunluğunun hükümete duyduğu güven sayesinde, ABD’nin ekonomik taarruzlarını geri püskürtme istidadı gösterebiliyoruz elhamdülillah.

Kaideyi bozmayan istisnaları hariç halk sağlam duruyor, hükümet gereken tedbirleri ivedilikle peş peşe alıyor ve Amerikan Doları, Türk Lirası karşısında hızla düşüyor. Yolu açık olsun. *** Bu muharebeyi kazanmakla kalmayıp harbi de kazanmamız için tabii ki daha köklü tedbirlerin alınması gerekiyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evvelki gün AK Parti’nin 17’nci kuruluş yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada sarf ettiği şu sözlerden anlıyoruz ki bunlar da hükümetin gündeminde: “Cari açık, faizler, enflasyon başta olmak üzere çözmemiz gereken bazı sorunlar olduğu gerçeğini gözden ırak tutmuyoruz. ” “Daha çok üreteceğiz, daha çok ihraç edeceğiz… İhraç, ihraç, ihraç. . . Üretim, üretim, üretim. . Devamını Oku 

Önceki ve Sonraki Yazılar