1. HABERLER

  2. KUDÜS

  3. Direnişin genç kuşağı, direniş şehitlerin kanının semeresidir
Direnişin genç kuşağı, direniş şehitlerin kanının semeresidir

Direnişin genç kuşağı, direniş şehitlerin kanının semeresidir

Filistin halkının İslami devrimini destek komitesi, “Fethi Şakaki’den şehit komutan Süleymani’ye kadar direniş şehitlerinin kanı ile manevi sürecin fidanının güçlü bir ağaca dönüştüğü ve semerelerinin daha da açığa çıktığını” vurguladı.

A+A-

 

Filistin halkının İslami devrimini destek komitesi Fethi Şakaki’nin şehadetinin 25. Yıldönümü nedeni ile yayınladığı bildiride Filistin İslami cihat hareketi kurucusu şehit Fethi Şakaki’nin, İmam Humeyni –ra- liderliğini ve düşüncelerini örnek alarak İran İslam inkılabını izlemekle Filistin halkının mücadelesine İslami kimlik kazandıran mücadeleci liderlerden olduğu ifade edildi.
Bildiride ayrıca şehit Şakaki’nin İslami cihat hareketini kurarak, Filistin halkının mücadele ve 055-035.pngcihadında İslam’ın öncü rolünü ihya ederek 20 yıl amansız çalışmaları sayesinde çağdaş İslami cihat hareketini bölgenin cihat ve siyasi denklemlerinde Siyonist karşıtı direniş hareketinin en temel ve önemli hareketi haline getirdiği belirtildi.
İran cumhurbaşkanlığına bağlı Filistin halkının İslami devrimini destek komitesi ayrıca Fethi Şakaki şehadetinin Siyonist rejimden intikam duygusunu Filistinlilerin kalbinde canlı tuttuğunu ve her yıl bu büyük şehidin düşüncelerine dayanarak şom  Siyonist rejime karşı hakkaniyeti savunmada geçmişten daha güçlü davranmasına sebep olduğu ifade edildi.
Filistin İslami cihat hareketi genel sekreteri Fethi Şakaki 26 Ekim 1995 tarihinde Libya’da Filistinli mültecilerin durumunu inceleme amacıyla gittiği Malta’da Diplomatik Otel’in karşısında siyonist rejimin casusluk örgütü Mossad tarafından şehit edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.