1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. 'Direnişimiz, İsrail yerleşkelerini yaşanmaz hale getirecek güce sahip'
'Direnişimiz, İsrail yerleşkelerini yaşanmaz hale getirecek güce sahip'

'Direnişimiz, İsrail yerleşkelerini yaşanmaz hale getirecek güce sahip'

İslamî Cihad Hareketi yeni Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, Filistin direnişinin Gazze çevresindeki yerleşkeleri yaşanmaz hale getirebilme gücüne sahip olduğunu söyledi.

A+A-

 

Dün Gazze doğusundaki dönüş kampına gönderdiği sesli mesajda En-Nehhale, “Siyonist güçlerin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine saldırmasının ve insanları öldürmesinin durdurulması gerekir.

 

Direniş güçlerinin bu konuda sorumluluklarını yerine getirmesi gerekir. Direniş güçleri saldırıları durdurmak için uygun zamanı seçeceklerdir. Kahraman direnişimiz Gazze çevresini ve buradaki yerleşkeleri yaşanmaz hale getirme güç ve imkânına sahiptir” dedi.

En-Nehhale konuşmasında, ateşkesin direnişi Filistin halkını savunmaktan alıkoyamayacağını, ateşkesin hiçbir zaman işgalciyle yapılmış bir siyasi anlaşma olamayacağını hatırlatarak, direnişin Batı Yaka’da da geliştirilmesi gerektiğini hatırlattı.

Filistin halkının ölümle teslim olma arasında bırakıldığında şehadeti tercih ettiğini belirten En-Nehhale, Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin Kudüs ve Filistin’e giden yol olduğunu, Filistin halkının elindeki silahın ise meşru olmaya devam edeceğini kaydetti.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı Gazze kuşatmasına iştirak etmekle suçlayan En-Nehhale, Abbas’a seslenerek, “Düşmana karşı barış dilini kullanıp bize ise savaş dilini kullanman ve bize yaptırım uygulaman doğru değil. Filistin davasını tasfiye etme girişimlerine karşı durmak için Filistin halkının birliği temeli üzerine bu mekân bize de sana da yeter. Kibrin aklını ve kalbini öldürmesine izin verme. Oturup güven köprüleri kurma zamanı geldi” ifadesini kullandı.

Bütün Filistinli gruplarla, özellikle de Hamas ile ilişkilerinin çok güçlü olduğunu söyleyen İslamî Cihad Genel Sekteri, özellikle iki hareketin askeri kanatları olan El-Kassam Tugayları ile Kudüs Müfrezeleri arasında sahada güçlü bir işbirliği olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.