1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dilipak: Sosyal medyada trol besleyenler karga besleyenlere benziyor
Dilipak: Sosyal medyada trol besleyenler karga besleyenlere benziyor

Dilipak: Sosyal medyada trol besleyenler karga besleyenlere benziyor

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, sosyal medyada “trol besleyenlerin karga besleyenlere benzediğini” söyledi. Dilipak, bu trolleri besleyen kişiler için “Unutmayın “iman ettik” demekle yakanız bırakılıvermeyecek!” dedi.

A+A-

 

Dilipak, bugünkü köşe yazısında sosyal medyadaki trollerden birçok kurum ve kişinin rahatsız olduğunu, ancak bu kişilerin de daha sonra bazı şirketler ile anlaşarak kendi çetelerini kurduğunu söyledi. Akit yazarı, şöyle yazdı:

Bu troller, farkında değiller ama kendileri büyüdükçe karşısındakileri de büyütür. Onu yok edemez. Kendi varlığı ve güçlenmesi, karşısındakinin büyümesine ve güçlenmesine bağlıdır çünkü. Trol besleyenler, karga besleyenlere benzerler. O kargalar gün gelir, kendini besleyene de saldırırlar. Çok acımasız olurlar, dünkü düşmanlarına verdikleri zarardan daha fazlasını kendi efendilerine verirler. Kullananlar ve kullanılanlar bu oyunda çoğu zaman, kendileri farkına varırlar ya da varmazlar, yer değiştirebilirler. Çırak bir trol, efendisinin gücünü o farkında olmadan kullanabilir. Bu onlara tarifsiz bir haz verir.

"Kaçtığınız sandığımız şeye doğru koşuyor olabiliriz"

“Bu trolleri besleyenler şunu bilsinler ki, o trollerin tek tep yaptıkları, onların kendi hesabına yazılır” ifadesini kullanan Dilipak, şöyle yazdı:

Onların toplamının hesabı kadar, bunları fonlayanların, yönetenlerin, grub liderlerinin ve bunları bildikleri halde onlar karşısında sesiz kalanların hesabına yazılır. “Günaha yardım ve yataklığın da bir cezası var” ve  onun hesabı din günü görülecek. Özellikle de “Allah’a ve ahiret gününe iman ettiklerini söyleyenler” bu uyarıyı akıllarından çıkarmasınlar. Unutmayın “iman ettik” demekle yakanız bırakılıvermeyecek! Gerçekten iman edenlerle etmeyenlerin ayırt edilecekleri zor bir imtihana tabi tutulacaksınız. Bu dünyada yaptıklarınızın ve yapmanız gerekirken yapmadıklarınızı, söylediklerinizin ve söylemeniz gerekirken söylemediklerinizin hesabının sorulacağı bir gün var. Ve bu dünyada yapıp - yapmadıklarınız ve söyleyip - söylemediklerinizle, ya kendi cennetinize sırtınızda tuğla, ya da kendi cehenneminize sırtınız odun taşıyor olacaksınız. Tek başına iyi niyetleriniz sizi kurtaramaz. Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir. Dikkat edin Şeytan sizi Allah’la aldatmasın. Kaçtığımızı sandığımız şeye doğru koşuyor olabiliriz zira.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.