1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Devrim Muhafızları: Fitneciler Yenilgiye Uğrayacak
Devrim Muhafızları: Fitneciler Yenilgiye Uğrayacak

Devrim Muhafızları: Fitneciler Yenilgiye Uğrayacak

A+A-

İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu yayınladığı son bildirisinde İnkılap Rehberi’nin son havadisleri takip eden süreçle ilgili olarak yaptığı açıklamaları “faslül hitap” kabul ederek fitneciler ve kanun ihlalcileri karşısında kesin ve devrimci tavır koyacakları uyarısında bulundu. Devrim Muhafızlarının halkla ilişkiler biriminin bildirdiğine göre bildiride şöyle deniyor:

“22 Hordad tarihi benzersiz bir seçim şeklinde beliren bir hamaset olarak İnkılabın ve nizamın tarihinde altın bir sayfa olarak ışıldayacaktır. Bu hadise evrensel istikbarın önderlerini ve fitne teşkilatlarını ve devrimin yeminli düşmanlarını meyus ve ümitsiz kılmıştır.

Uluslararası emperyalizm, İslam İnkılabına duyduğu husumet gereği, İran halkının dini demokrasisinin bu bayramından sonra aziz ve şuurlu İran halkından intikam almak istemiş ve ortamdan ve fırsattan istifade ederek şeytani planlar ve senaryolar çizerek aşikar bir şekilde yıkıcı ve kargaşacı çizgiyi himaye edip yönlendirerek, bozgunculuk yaratma ve ülkenin iç işlerine karışma programını manidar bir şekilde izlemeye başlamıştır.

Mevcut şartlar altında, yüce Rehberlik Makamının Cuma namazında buyurduğu üzere seçimler hakkındaki şüphelerden kurtulmanın sadece kanuni yollara tevessül etmek suretiyle çözülebileceği şeklindeki uyarısından sonra kanunsuz yollara başvurmak ve kargaşalığa neden olmanın, kamu malına zarar vermenin ve halkın malına ve canına kastetmenin İnkılap ve İran halkı karşısında düzenlenen büyük bir komplonun parçası olduğu noktasında hiçbir şüpheye yer bırakmamaktadır.

İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu, İmam Humeyni ve Rehberlik Makamı’nın yoluna zıt yöndeki bütün kanunsuz hareketleri şiddetli bir şekilde mahkum ederek bozguncu unsurların ve bunlara aldanan diğerlerinin ülkenin maslahatları yönünde hareket etmelerini ve halkın emniyetine zarar veren davranışlardan el çekmelerini, aksi halde İslam Devrimi Muhafızları, Besic ve emniyet güçleri içersindeki İran halkının oğullarının devrimci ve kati cevabına ve kanuni vazifelerinin çerçevesinde fitne ve bozgunculuğun defterini dürmelerine hazır olmaları uyarısında bulundu.

Beyannamede başta Amerika, İngiltere ve Siyonist güç olmak üzere bütün dünya istikbarının başlarına da seslenilerek “Zorba güçler ülkenin iç işlerine karışarak kanunu çiğneyenleri himaye edeceklerine kendi iç işleriyle ve işgal altında tuttukları ülkelerin şartlarına baksınlar. İran milleti ilahi yardımların ve eltafın sayesinde ve Velayeti Fakih’in ve Rehberliğin dahiyane kılavuzluğu ile 22 Hordatta elde ettikleri kazanımlarını korumayı bileceklerdir” deniyor.

Bildirinin sonunda “İslam İnkılabı Muhafızları ve gayretli ve gayyur besicilerin, emniyet güçleri ile birlikte Rehberliğin emirlerinden ilham alarak inatçı ve salabetli bir şekilde halkın yaşam ve çalışma muhitini fitnecilerin habis varlığından temizleyecekleri ve nizam ve emniyeti sağlayacakları ve hamaset yaratan İran halkının bundan daha fazla acıya tanık olmasını engelleyecekleri sözü” veriliyor.

isra haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.