1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti'yi Kutladı, Muhalefeti Eleştirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti'yi Kutladı, Muhalefeti Eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti'yi Kutladı, Muhalefeti Eleştirdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarını yazılı açıklama yaparak değerlendirdi. Erdoğan, AK Parti'yi kutladı, muhalefeti eleştirdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçim sonuçlarının resmi olmayan sonuçlarının belli olmasından sonra yazılı bir açıklama yaparak değerlendirmelerde bulundu. AK Parti'yi başarısından dolayı tebrik eden Erdoğan, muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, seçimin en önemli mesajının "bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki yapılara yönelik" olduğunu belirtti.

Erdoğan'ın açıklamasının tamamı şöyle:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Kasım seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarıyla ilgili açıklamaları:

Türkiye, çok partili siyasi hayatımızda bir ilk olan, 7 Haziran seçimlerinin tekrarı mahiyetindeki 1 Kasım erken genel seçimlerini, demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Seçim sonuçları, milletimizin tercihinin, 7 Haziran'da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıkmaktan yana olduğunu göstermiştir.

Türkiye'yi 13 yıldır tek başına yöneten AK Parti, bu sonuçlara göre, önümüzdeki 4 yıl için milletimizden yeniden yetki almıştır.

Bu seçim sonuçları, farklı kesimler için, farklı anlamlar içeren çok önemli mesajları bünyesinde barındırmaktadır.

"EN ÖNEMLİ MESAJ BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNE"

En önemli mesaj, hiç şüphesiz, bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki yapılara yöneliktir. Türkiye'nin üzerine 7 Haziran sonrasında yeniden silahın, bombanın, şiddetin, kanın, gözyaşının, velhasıl terörün karanlık yüzünün gölgesini düşürmeye çalışan o yapıya, bölge halkı başta olmak üzere aziz milletimiz güçlü bir cevap vermiştir.

Baskıyla, tehditle, kan dökmekle, can almakla demokrasinin, milli iradenin, hukukun, kalkınmanın yan yana olamayacağı, 1 Kasım'da bizzat milletimiz tarafından söz konusu kesimlere açık ve net bir şekilde belirtilmiştir.

Milletimiz 1 Kasım seçimleriyle, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıkma yönünde güçlü bir irade ortaya koymuştur.

Bu iradeye herkesin saygı göstereceğine inanıyorum.

"DİĞER MESAJ MUHALEFET PARTİLERİNE"

1 Kasım seçimlerinin bir diğer önemli mesajı da, hiç şüphesiz, diğer muhalefet partilerine ve onların liderlerinedir.

Sonuçlar, 7 Haziran seçimlerinde ikinci ve üçüncü olan partilerin, eskiden beri sergiledikleri uzlaşmaz ve rövanşist tavırlarını koalisyon görüşmelerinde de sürdürmelerinin, milletimiz tarafından tasvip edilmediğini göstermiştir.

Aziz milletimiz, istismar ve polemik siyasetini değil, hizmet, proje ve vizyon siyasetini tercih ettiğini 1 Kasım seçimlerinde açıkça beyan etmiştir.

1 Kasım seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

"DAVUTOĞLU'NU KUTLUYORUM"

Bu demokratik yarışta yer alan tüm partilerimizi, sandığa gidip oy kullanmak suretiyle milli iradenin tecellisini sağlayan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Tek başına iktidar olan AK Parti'yi, Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nu kutluyorum.

Sandıkta ortaya koyduğu irade ile Türkiye'nin geleceğine, 2023 hedeflerine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.