1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3.  “Çocukta olsa kadın da olsa gereken yapılır diyenlerin vicdanlarına
 “Çocukta olsa kadın da olsa gereken yapılır diyenlerin vicdanlarına

 “Çocukta olsa kadın da olsa gereken yapılır diyenlerin vicdanlarına

A+A-

Farklı tarihlerde yapılan eylemlerde tutuklanan çocukların aileleri ve bunlara destek veren STK’ların oluşturduğu 'Çocuklara Adalet Girişimi' bugün saat 12.00’de bir basın açıklaması düzenledi. Diyarbakır Adliye Sarayı önünde gerçekleşen basın açıklamasında tutuklu olan çocukların derhal serbest bırakılması istendi.

İHD, TİHV, Tabipler Odası, Diyarbakır Barosu, Tutuklu Aileleri, ÇAÇA, Mazlum-Der, çocuk avukatları ve aile temsilcilerinin oluşturduğu Çocuklara Adalet Girişimi adına konuşan Arif Akkaya, tutuklananların çocuk olduğunun unutulmaması gerektiğini ve bunların biran önce serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Akkaya, “13-18 yaş arasındaki tutuklu çocuklarının aileleri olarak bir araya geldik. Komisyonumuz çocuk tutukluların aileleriyle görüşüyor ve bu görüşmeler ileriki tarihlerde raporlaştırılıp tüm kamuoyuna sunulacak. Gazze’deki çocuklara gözyaşı dökenlerin vicdanlarına sesleniyor ve buradaki çocukların da aynı durumda olduğunu söylüyorum. Bu çocuklar tutuklu kaldıkları sürece hayatlarının ileriki aşamalarında tamiri olmayan sorunlarla karşılaşacaklardır.” dedi.

Tabipler Odası adına konuşan İlhan Diken ise, “Çocukta olsa kadın da olsa gereken yapılır diyenlerin vicdanlarına sesleniyorum, dünyada çocuklar için ilk bayramı hediye ettiğini iddia eden kişiler yaptıkları işlerle çelişiyor” dedi. Son olarak kısa bir konuşma yapan Arif Akkaya, “Sayın Başbakan Gazze’li çocukları savunurken, Fırat’ın ötesinde bulunan çocukları umursamıyor. Artık Sayın Başbakanın Fırat ötesindeki çocukları görmesini de istiyoruz” şeklinde konuştu.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.