1. YAZARLAR

  2. Ömer HEDEKOĞLU

  3. CENNETTİ YANLIŞ YERDE ARAMAK
Ömer HEDEKOĞLU

Ömer HEDEKOĞLU

Yazarın Tüm Yazıları >

CENNETTİ YANLIŞ YERDE ARAMAK

A+A-

 

Yeryüzüne halife olarak yaratılan insanların ataları Hz Adem ve Hz Havva, yaşamlarını sürdürmeleri için Allah tarafında cennete yerleştirildiler. Ancak Şeytanın ve nefislerinin vesvelerine kanarak ebedileşmek ve melekleşmek için Allah'ın emrine karşı gelerek yasak ağaç tan yiyen Hz Adem ve Hz Havva cennetten kovuldular. Düşmanları olan şeytanlaşan iblisle birlikte yeryüzüne indirildiler.

Kaybettikleri cenneti kazanmak için dünyadaki imtihan süreçleri başladı. O halde dünya hayatı, cenneti yaşamak için değil cenneti kazanmak içindir. Geçici de olsa cennette yaşayan ve cennet nimetleri bilinçaltına inen insanoğlu, tarih boyunca dünyada cenneti yaşamaya çalıştı. Kendi cennetini yaşamak için dünyayı cehenneme çevirdi.

Nemrutların İbrahimlerle, Firavunların Musalarla műcadelesinin sebebi, dünyadaki cennetti yaşamak içindir.

Milyonlarca insanın ölümüne neden olan dünyadaki büyük savaşların sebebi, kendilerine ve yandaşlarına cennetti yaşatmak içindir.

Günümüzde süper güçlerin ve emperyayalistlerin, az gelişmiş diğer ülkeleri işgal etmeleri ve kan gölüne çevirmeleri cennetti yaşamak içindir.

Bir bireyin Allah'ın kanunlarına karşı gelerek haram işlemesi, katil olması, kaynağına bakmadan mal biriktirmesi, fuhuşa bulaşması, daha daha güzel bir yerde oturması, lüks bir arabaya veya uçağa sahip olması için faize ve harama bulaşması dünyadaki cenneti yaşamak içindir.

Allah'ı inkar etmesi, kitapları ve peygamberleri yalanlaması, yetimi kakıp itmesi, yoksulu doyurmaması, hesap gününü yalanlaması dünyadaki cenneti yaşamak içindir.

Allah'ın gönderdiği 124 bin peygambere rağmen dünyada cenneti kazanmak yerine cennetti yaşamaya çalışmak, hem dünyayı hem de ahireti cehenneme çevirmektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.