1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Bugün  Kudüs’te ne oldu!/Ufkumuzhaber editörya
Bugün  Kudüs’te ne oldu!/Ufkumuzhaber editörya

Bugün  Kudüs’te ne oldu!/Ufkumuzhaber editörya

A+A-


ABD’nin insanlığa büyük kötülüğü olan adımlarından biri daha atıldı Kudüs’te.

 

Yetmiş yıllık zulmün yeni bir aşamaya geçtiğine şahitlik ediyoruz. Bu arada şunu belirteyim sadece şahidlik ediyoruz. ABD ve batı emperyalizminin bize reva gördüğü kaderi öyle kanıksamışız ki kalbimizle buğzetmeye bile takatimiz kalmamış. İçimizde bir avuç duyarlı insanın dışında bu yenilmişliğe öfke duyanda kalmadı.

Bugün Kudüs’te gördüğümüz manzara iki milyara yaklaşan Müslüman nufusuna rağmen bir avuç lanetlenmiş siyonist karşısında yaşanan acziyetin tablosuydu. 57 islam ülkesinin aslında bir hükmünün ve kıymetinin olmadığını bir kez daha gördük.  Maddi hayatlarını batıya peşkeş çekmenin yanında onur ve haysiyetlerinide batıya tahvil eden iktidar bozuntusu yönetimlerin ne kadar mide bulandırıcı olduğunuda gördük.

Miraç gecesi Suriye’ye bomba yağdıranlar ramazanın arafesinde ümmet olmayı beceremeyen Müslümanlara önemli bir mesaj verdiler. ABD elçiliğini Kudüs’e taşıyarak öldürücü hamlesini gerçekleştiriyor. ABD ve İsrail bu pervasızlığı yaparken karşılarında ölmeye giden abluka altında ki gazzelilerden başka kimse yok. Onca imkana rağmen kardeş bildikleri sözde müslümanlar, onlara çok çok uzak.

Kudüs meselesine söylenecek sözde kalmadı. Sözün kıymetini tüketen arsız utanmazlar iktidarda çünkü. Dindarlığını ve bilincini yitirmiş kitleler ise  iradesiz ve batıya hizmetten başka işe yaramayan iktidarlara eyvallah ediyor.

Halkın dindarlığını yitirdiği, aydının konforundan vazgeçmediği, yöneticilerin ihanet içinde olduğu toplumsal yapımız ABD ve İsrail karşısında boyunun bükük kalmasından başka seçenekte bırakmıyor.

Hele birde içimizde türeyen aklı evvel acı yarıştırıcıları Kudüs her dile getirildiğinde Kürd sorunu ile kıyaslayıp neredeyse İsrail’e tebriklerini sunanların varlığı ayrı bir acı kaynağı. Bu aklı evveller bilmiyorlar ki Kürd sorunununda diğer birçok sorununda kaynağın da İsrail ve ABD var. Muhakkak bunlar bu ifadeyede bir kalleş edasıyla gülecekler ama onların bu basiretsizliğine rağmen hakikat bu. Büyük şeytan bölgeyi karıştıran kan döken desiseler kurandır.

Bugün acıyı yaşamayı bile hakedemeyen bir haleti ruhuyeye bürünmüş Ey Ümmet bu tepkisizliği Allah’a şikayet ediyoruz. Bugün Filistinde öldürülen ve çiğnenen sadece Filistin ve Kudüs  bu zulme ses çıkarmayan herkes ayaklar altında çiğnendi./Ufkumuzhaber editörya

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.