1. YAZARLAR

  2. M. Şakirê Koçer

  3. Bu Tutumunuzla Güvende Olamazsınız
M. Şakirê Koçer

M. Şakirê Koçer

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Tutumunuzla Güvende Olamazsınız

A+A-

Artık aslan yaşlanmış, avlanma gücünü yitirdiği gibi ayakta durmaya ve yürümeye bile mecali kalmamış. Her önünden geçen hayvandan tekme yiyor, yanından geçen onu tekmelemeden yada ona hakaret etmeden geçip gitmiyor. Bu durum aslanı oldukça muzdarip kılıyor. Aslanın içi dert ve kederden yırtılacak gibi. Böyle olduğu bir günde yanından geçen eşşekten de oldukça aşağılayıcı tahrikler ve incitici tekmeler yer, hem de aralıksız. Bu durum aslanın bütün heybetinin ve güç potansiyelinin tekrar devreye girmesine sebep olur. Ani bir yakalayışla eşşeği yakalar ve parça parça ederek hayatına son noktayı koyar. Kendi içinden şunu geçirir '' Hadi her hayvandan tahkir gördüm tekme tokat yedim bunu büyük bir dert ve ızdırapla içerledim. Ya bu korkak eşşeğe ne oluyor da bana bu kadar hakaretler edip acı veriyor. Yetti artık...''

Müslüman şahsiyeti tarih boyunca insanlığın tekamülü ve kurtuluşu uğruna en aşkın ve özverili rolü oynadı. İnsanın kendi mukedderatını, yaratılmışlık serüvenini, Allah la, evrenle, hayatla, insanlarla ve gelecekle olan ilgisini ve ilişkisini en doğru bir iman, yetkin bir akıl, dertli bir gönül ve sonuca götüren bir çaba ile omuzlamaya koyuldu. Bu uğurda tarihin ve insanlığın büyük aydınlamasına koyuldu. Büyük kahramanlıklar ve fedakarlıklar gösterdi. Eğer bir soru olarak sorulsa ve denseki '' Tarihin muharrik gücü nedir? Rahatlıkla ve hiç kuşku duymadan şunu söylemek mümkün, ''Tarihin muharrik gücü ve tarihin asıl öznesi müslüman şahsiyetinin oynadığı aydınlatıcı, yapıcı ve ilerici roldür.'' Müslümanlık düşmanı ve cehalet kutsayıcılarının bunca tarihsel ve toplumsal karartmalarına, ifsatlarına, bozgunlarına ve zulümlerine karşın hala evren ayakta ise, hala güneş doğuyor ise, gün başlıyor ise, hala ay parıldıyor geceler aydınlanıyor ise ve tabiat düzeni yıkılmamışsa bunu bu şerefli şahsiyette aramak gerekir.

Sümerlerden ta bu günkü bilim ve internet çağına kadar, müslümanlık düşmanı, inançsız, ahlaksız ve karanlık ruhluların insanlığın başına neler getirdiklerini hem geçmişte hemde bu gün insanlığın nasıl bir belaya ve yıkıma giriftar kıldıklarını azıcık düşünebilen anlamakta zorluk çekmez. Sümerlerin, Asurluların, Mısırlıların, Babillilerin, Medlerin, Akadların, Hititlerin, Fenikelilerin, Yunanlıların, Romalıların, Perslerin, Urartuluların, Uzakdoğu kültürlerinin yakındoğu ve Orta Doğu tasavvur ve felsefi cehaletin bir bütün mirasçısı olan bu günkü batı; insanlığın geleceğini karartmaya ve cehenneme dönüştürmeye devam ediyor. Sergilemiş oldukları haydutluk, tüm dünya milletlerini endişeye sevk ediyor. İcad etmiş oldukları son model silahlar her gün bir milletin ve ülkenin başına patlıyor. Özellikle ve ısrarla müslümanlığın mana köküne kibrit suyunu döküp İslam aleyhine kara propogandalar yapıyor. Dünyaya müslümanlığı kara aynalarda göstermeye çalışıyor. Müslümanları karikatörize ederek müslümanlara olmadık ve yaşanmadık iftiralar atıyor. Müslümanlığa karşı şeytanın bile aklına gelmeyen türlü oyunlar, provokasyonlar ve yalanlar uyduruyor. Artık yalanı ve cehaleti kutsayan batı devletlerinin başını çektiği bir çağla karşı karşıyayız. Tarihin cahili, aşşağılık ruhu, terbiyesiz ve edepsiz kişiliği, kan emici vampiri olan batı, hiç çekinmeden Kuranı Kerime fitne kitabı ve peygamberimiz Hazreti Muhammede haşa terorist diye biliyor. Kutsal İslam şeriatına çöl kanunu diyor. Şerefsiz ve provokatör olan Selman Rüşti yi bütün güvenlik güçleri ile koruma altına alıp onu peygamber hanımlarına hakaret ettiği için ödüllendiriyor. En son sahneye koydukları peygamberimize türlü hakaretler ve iftiralar içeren bir film oldu. Bu filmi de dolandırıcılığı tescil olunmuş mısırlı bir kıptiye yaptırdılar. Bu kadar pervasız düşmanlık, bu kadar iftira, bu kadar hakaret, bu kadar tahrik, taş ve çalıları bile size karşı harekete geçirir. Tutumunuzu değiştirmediğiniz müddetçe eğer siz ve sizin işgalci uzantılarınızın güvende olduğuna inanıyorsanız büyük bir yanılgı içinde olduğunuzu artık bilmelisiniz. Bu yaratılmışlık gerçeği, bu evren, bu dünya ve bu hayat, kendini başıboş hayvanlarla eşit seviyeye indirgeyen batılı kafirlere bırakılmayacak kadar kıymetli ve saygındır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.