1. HABERLER

  2. EDİTÖRDEN

  3. Bir zalim başka bir zalim tarafından öldürüldü / Editörya
Bir zalim başka bir zalim tarafından öldürüldü / Editörya

Bir zalim başka bir zalim tarafından öldürüldü / Editörya

A+A-

 

Zor bir coğrafya, zor meseleler ve zora dayalı bir kadere sürüklenmeye çalışılan bir millet. ABD öncülüğündeki emperyalist dalga Müslüman coğrafyayı nakavt etmenin arafesinde.

 

200 yıllık sömürünün yeni ve son aşaması medeniyetimize son darbeyi indirmeyi amaçlamakta. Fiili işgaller, yerli işbirlikçi yönetimler ve diktatörler, ekonomi, askeri kültürel sömürü ve yozlaştırmanın ardından iç şiddetin pik yaptırıldığı son aşamadan bahsediyoruz.

Düzenli kararlı ve güçlü bir haçlı saldırısı kabul etmeliyiz ki bizde çok derin bir tahribat bırakmıştır. Özünden söküp attığı bizi bize düşman edip canavara dönüştürebilmiştir.

Çeyrek asırlık tecrübe barış ve esenlik dini olan İslam adına şiddet ve kan dökmeyi asıl amaç edinen bir takım paravan örgütün batı tarafından desteklenerek/lojistik sağlanarak barbarca eylemlerinin bedelini ödemekle geçti. El Kaide, Nusra, Boko Haram, DAIŞ vb zihni, ameli ve yapılanması karanlık olan, hiçbir halk desteğine ve çağrısına sahip olmayan karanlık örgütler üzerimizdeki puslu havanın müsebibidirler. Elbette bunların içimizden çıkartılmasının günahı kısmen bize de aittir ancak demokrasi ve insan hakları havarisi geçinen batının dizayn ettiği bu örgütler yaşanan ihanetin adresleridir.

ABD’nin 11 Eylül saldırılarını bahane edip Irak ve Afganistan işgali ve sonrasında gelişen birçok önemli hadiselere hazır ve geçerli mazeret ‘’Cihatçı Örgütler’’ olarak gösterildi. Dünyanın birçok noktasına 5 dk gibi bir sürede askeri müdahale edebilen, muazzam istihbarat örgütlerine sahip olan, on binlerce diplomatı ile dünyayı ağ gibi saran ABD bir örgütün kendi kalbinde eylem yapmasına engel olamıyor ve binlerce insanını kaybediyordu. Bu durum aynen 2. Dünya savaşına bahane oluşturan Pearl Harbor baskınının bir benzeridir.

Düşman düşmanlığını yapıyor. Buna hayıflanmıyoruz. Hayıflandığımız ya da zehir içtiğimiz olay içimizden bu kadar bedbahtın çıkması. Batının hedefleri için binlerce masumun kanını dökmekten geri durmayan batının adamı olmuş hainler elimizi yakanların ta kendisidir.

Bugün misyonunu yerine getirip kullanım ömrünü tamamlayan biri daha tedavülden kaldırıldı. ABD başkanı Bağdadi’nin yapılan bir operasyon ile öldürüldüğünü duyurdu. Tıpkı Usame bin Ladin, Saddam vb adamlarını kullandıktan sonra imha ettiler. Müslüman coğrafyada birçok zalim türettiler ve bunların zulümlerini finanse edip seyrettiler. Uygun zaman ve süreçte yine onları bahane edip bağrımıza hançerler indirdiler. Son 20/30 yılın tekrar eden senaryosu bu. Zalim zalimler çıkartıyor, zalim çıkardığı zalimi öldürüyor...

Editörya

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.