1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. BATMAN'DA BULUŞALIM
BATMAN'DA BULUŞALIM

BATMAN'DA BULUŞALIM

A+A-

Yani bizim çocuklarımızın dramı. Benim, senin ve diğerlerinin. Bin bir emekle yetiştirdiğimiz ve geleceğimiz için, insanlık için birer şans olan çocuklarımızdan bahsediyoruz.

Bu çocukları, ilmi ve hukuku hiçe sayan, baştan sona hurafelerle bezenmiş bir eğitim çarkına teslim ediyoruz hem de kendi elimizle.

Bugün Türkiye'de okula başlayanların birinci günü ve ilk defa okula giden çocuklarımızı, ilmi, ahlaki, hukuki olmayan ve insanın vicdanını sızlatan bir ant ile okula başlatacaklar.

Çocuk Türk olmadığı halde (Kürd, Arap, Laz, Çerkez vs.) kendisine zorla Türküm sözcüğü söyletilecek ve bununla da yetinilmeyerek, varlığının Türk varlığına kurban edildiği, bir gâvur (gâvurlardan özür dilerim) işkencesi olarak zorla söyletilecektir.

İş bununla bitmeyecek ve bu masum çocuklara resmi ideolojinin çağdışı bir sürü hurafesi boşu boşuna öğretilerek zamanları heder edilecek ve beyinleri boş şeylerle doldurulacaktır.

Çocuklar, evde konuştukları dilin dikkate alınmadığını, seçmeli ders düzeyinde bile öğretilmediğini görecek ve kültür çatışmasının en zor kısmı ile karşı karşıya kalacaklardır.

Bir yandan aidiyetleri, anne ve babaları, kutsal toprakları ve kültürleri… Diğer taraftan ise kendilerine zorla dayatılan bir dil, bir kültür ve tarih ve de aidiyet.

Yalan üzerine bina edilmiş bir eğitim sistemi. Ta anayasalarına kadar yalandan mürekkep bir sistem…

Türk devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesin Türkiyeli olma durumu, Türk olarak tanımlanarak bir cinayet, bir vahşet işlenmiştir. Herkes Türk olunca haliyle Türkçe eğitim ve Türklük dışında bir varlık da kalmıyor.

Nazari olarak bu böyle olsa da fiiliyatta işler karışıyor ve asimile olmaları beklenen Kürdler asimle olmuyor, şiddet patlıyor, kültürel soykırımlar yapılıyor ve tüm medeni dünya da bunu seyrediyor.

Bu ayın onunda Batman'da yapılacak miting bu açıdan önemlidir. Kim yaparsa yapsın, bu mitinge tüm Kürdler ve de insanlık onuru taşıyan insanlar katılarak Kürd çocuklarına yaşatılan bu mezalimi telin etmelidir.

Yalana, talana ve kültürel soykırıma dur demek için sesimizi yükseltelim. Omuz omuza verelim ve insanlık onurundan taviz vermeyelim.

10 Eylül Çarşamba günü sivil kurumlarımızın kararlaştırmış olduğu miting için Batman'da Buluşalım.

Sıdkı Zilan

haberdiyarbakir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.