1. HABERLER

  2. KUDÜS

  3. Batı Şeria Siyonist Projenin Mezarı Olur
Batı Şeria Siyonist Projenin Mezarı Olur

Batı Şeria Siyonist Projenin Mezarı Olur

Filistin İslami Cihat Hareketi kıdemli üyesi Direniş grupları ile Siyonist Rejim arasında Batı Şeria'daki ağır çatışmalarını hatırlatarak işgalcilerin Batı Şeri'nın Siyonist projelerin hezimet sahası olduğunu anladıklarını söyledi.

A+A-

 

İslami Cihat Hareketi liderlerinden Cemil Aliyan, Siyonist Rejimin Batı Şeria'daki İntifada geçmişinden korktuğunu ve baş vurduğu terör girişimlerinin  bu alevlenmiş devrimini söndürme yönündeki boşuna ve etkisiz çabası olarak değerlendirdi.

Aliyan, Tesnim Haber Ajansı muhabirine yaptığı konuşmada" Mevcutta Batı Şeria'da direniş grupları ile Siyonist düşman arasında şiddetli bir savaşın sürdüğü, hatta kimi Filistinli (Filistin Özerk Teşkilatı) ve de Filistinli olmayan bazı tarafların düşmana yardım ediyor olabileceği ortaya çıkmıştır."diye konuştu.

Filistinli yetkili sözlerine şunları da ekledi: "Düşman, Batı Şeria'nın Siyonist projelerin, yerleşim inşa etmelerin ve bu husustaki sahte meşruiyetinin yenilgi ve gömülme yeri olduğunu anlamalıdır. Sonuç olarak düşman, İntifada'nın kökeninden ve desteğinden korkuyor. Batı Şeria'da ki terör eylemleri ve suikast girişimleri, Batı Şeria'daki bu ateşli devrimi kontrol altına almak için yararsızdır ve düşmanın umutsuzluğunu ifade eder. Bu suikastlerin durumu ağırlaştırdığını ve intifadayı tırmandırdığını, intifadanın kesinlikle devam edeceğini sağlayacağını ifade etmek istiyorum."

Aliyan, "Üç direnişçinin öldürülmesi Batı Şeria'yı ateşleyecek. Önümüzdeki günlere ve haftalara bakmalıyız.Batı Şeria'daki Siyonist düşman gerçek bir çıkmazda olacak ve sonuç olarak tüm düşmana yardım eden tüm gruplar Batı Şeria'dan çekilmeye mecbur bırakılacak. Batı Şeria'da Direniş galip gelecektir. "  dedi.

Filistinli yetkili "Gazze şimdi önemli bir rol oynuyor. Gazze ile Batı Şeria arasındaki cihatçı eylem ve işbirliği sağlanmalı Filistin'in tüm yanları eksiksiz ve tutarlı davranmalıdır. Gerçek tarihi bir an ile karşı karşıyayız, şimdi Batı Şeria konuşuyor. İntifada'nın nihai galibiyet için tüm imkanların sağlanması gerekir."dedi.

İslami Cihad hareketinin kıdemli üyesi ayrıca şunları kaydetti: "Eğer araçlarımızı mümkün olan en iyi şekilde kullanırsak, İntifada'nın Batı Şeria'daki zaferi zor ve ulaşılmaz değildir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.