A+A-

 

Siyonist işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik başlattığı saldırı ve katliamlara karşılık Türkiyeli müslümanların gösterdiği tepkiler yeni bir aşamaya girdi.

İstanbul'daki siyonist rejim konsolosluğunu 10 gündür kuşatma altında tutan binlerce Filistin gönüllüsü adına İsrail konsolosluğuna yazılı bir ultimaütım verildi.

Saat 13:00'de konsolosluk önündeki abluka eylemini sürdüren "Filistin İçin Türkiye Girişimi" adına üç temsilci yoğun güvenlik önlemleri altında konsolosluğun bulunduğu Yapı Kredi Plaza C Boluk'a alındı.

İsrail konsolosluğunu ve güvenlik güçlerinin temsilcilerin İsrail konsolosluğunun bulunduğu kata çıkmasına izin vermemesi üzerine, yazılı ultimatım blokun 1. katında duvara yapıştırıldı.

Türkiyeli müslümanlar adına siyonist rejim konsolosluğunu verilen ultimatomda "yapmış olduğunuz katliamlardan sorumlularınızın cezalandırılması için ve bundan sonra da bu katliamların durdurulması için gereken tüm yollara başvuracağımızı beyan ediyoruz. Katliamları derhal durdurmanızı ve ülkemizi hemen terketmenizi istiyoruz. Terk etmediğiniz takdirde, ülkemizde bulunan tüm yahudi kökenli ticari kuruluşların isim listesini tüm kamuoyu ile paylaşarak ekonomik boykot için gerekeni yapacağız, işyerlerini çalışamaz duruma getireceğiz" denildi.

Abluka eylemi adına siyonist rejim konsolosluğuna verilen ultimatom hakkında bir açıklamada bulunan Nureddin Şirin, "bu siyonist rejim konsolosluğuna ultimatom vermemizin üç temel hedefi var: Birincisi, Gazze'ye yönelik saldırı ve katliamlar derhal durdurulmalı, ülkemizdeki siyonist rejim temsilcileri ülkemizi hemen terketmeli ve Gazze'ye uygulanan ambargo kaldırılmalıdır. Bizler bu hedeflerimize ulaşıncaya kadar ilk adım olarak, ülkemizde siyonist rejim ile bağlantısı olan tüm yahudi kuruluşlarını ve şirketlerini de abluka altına alacak, onların mallarını boykot edecek, halkımız üzerinden gelir elde edip siyonistlere ulaştırmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.

Akşam Saat 22:00'de toplanan binlerce Filistin gönüllüsü, siyonist rejim konsolosluğuna verilen ultimatomun gereğini yerine getirme yemini içti.

Kuşatma eyleminin 11. gününde yapılan açıklamada, siyonist rejim güçlerinin Gazze'deki direniş karşısında büyük bir yenilgi aldığı belirtilerek, siyonist güçlerin kayıpları hakkında bilgiler verildi.

Çarşamba günü aynı saatte buluşmak üzere abluka eylemi yapılan dua ile sona erdi.

İSRA HABER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.