1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Babacan: Tek hedefimiz seçimi büyük farkla kazanmak
Babacan: Tek hedefimiz seçimi büyük farkla kazanmak

Babacan: Tek hedefimiz seçimi büyük farkla kazanmak

A+A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Fox Tv'de katıldığı İlker Karagöz ile ‘Çalar Saat’ programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ülkenin büyük bir krizde olduğunu söyleyen Babacan," Ülkede var olan enflasyonun müsebbibi Erdoğan'dır" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Fox Tv'de katıldığı İlker Karagöz ile ‘Çalar Saat’ programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Babacan katıldığı yayında, ekonomi, yaklaşan seçim, Yunanistan ile yaşanan gerginliğin yanı sıra diğer gündemlere dair önemli açıklamalarda bulundu. Ülkede yaşanan enflasyon ve yaklaşan seçimlere ilişkin konuşan Babacan, 6'lı masada hiç bir sorunun olmadığını, 6'lı masanın tek hedefinin seçimi büyük bir farkla kazanmak olduğunu ifade etti.

Babacan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Sayın Erdoğan Siirt'te 2 kilometrelik alanda miting yaptı, biz 4 km alanda miting yaptık.

Keramet imzada değil. Seçime 9 ay kala, müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırmaya başladılar.

TÜİK enflasyon için yüzde 80 diyor, bizim ölçümlerimize göre enflasyon yüzde 200

ENFLASYONUN MÜSEBBİBİ ERDOĞAN'DIR

2009 yılında tedavüle çıkan 200 TL 129 dolar yapıyordu, şuan 11 dolar yapıyor. 123 dolardan 11 dolara inmiş. Birileri aradaki farkı almış. Siirt'te sorduk, dedik 112 doları kim aldı. Meydandakiler, 'Beştepe aldı' dediler. Enflasyonun müsebbiBi Erdoğan'dır.

Seçim geldi diye şimdi sosyal konut projesi duyurdular. Ama hayal satıyor. 5 milyon konut yapacağız diyor, yılda 100 bin konut yapsalar 50 yılda ancak bitirirler. Türkiye'de milyonlarca konutun fiyatını patlatan sensin.

Gittiler Arap ülkelerinden swap ile döviz aldılar. Merkez Bankası'nın kasası ekside. Borç alan emir alır. Ülkelerden yalvararak para alıyorlar.

Vatandaşlar artık telefonunu yenileyemiyor. Camı kırık telefon ile geziyor insanlar. İnsanlar refahı başka ülkede buluyorsa gider. Konserlerden bahsediyor, ülkede olan konserleri yasaklıyorsunuz.

ÜLKEYİ TEMERRÜT ÇUKURUNA DÜŞÜRMEYİN

Bu ülkeyi temerrüt çukuruna düşürmeyin. Biz bundan korkuyoruz. Temerrüt olursa ülke batar.

Bizim çözüm için yolumuz ve adımlarımız belli. 116 maddelik eylem planımız hazır. Ülkede yaşanan ekonomik sorununu çözecek parti biziz.

Paradan 6 sıfırı biz attık diyor. Paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi. Bana sordu ertesi gün, 'Ya bu ne' dedi, 'Paradan 6 sıfır mı atıyorsunuz?' dedi. Ben de 'evet' dedim. 'Keşke söyleseydin de ben açıklasaydım niye sen açıkladın' dedi.

Paradan 6 sıfır atma törenini biz Merkez Bankası'nda yaptık. Bugün böyle bir şey olsa, tören Merkez Bankası'nda mı yapılır yoksa külliyede mi yapılır? Bunu kendisini kınamak için söylemiyorum. Devletin başındaki kişi her şeyi bilmek, her şeye burnunu sokmak zorunda değil. Devletin başındaki kişinin yapacağı iş, ehil ve dürüst kadroları kilit yerlere koyacak ve genel koordinasyon sağlayacak o kadar.

Biz ülke yönetiminin tümüne talibiz.

YUNANİSTAN İLK DEFA ANA KARAMIZ ÜZERİNDE SAVAŞ UÇAĞI UÇURDU

Yunanistan ilk defa ana karamız üzerinden saVaş uçağı uçardı. Türkiye'nin dünyadaki itibarını bitirdi bunlar. Yunanistan hiç bir zaman cesaret edemediğini, şimdi yapıyor. Almanya sıfır silahları Yunanistan'a veriyor.

Seçimden sonra yüzde 200 olan enflasyon için yüzde 80 diyen bu bürokratlar hemen değişmesi lazım, bir haftada değişmeleri lazım.

MERKEZ BANKASI'NDAN PARA BASIP DAĞITIYORLAR

Asgari ücreti uydurma TÜİK'in rakamları ile veriyorlar. Asgari ücret ile geçinen vatandaşlarımızın refah seviyeleri çok düştü. Enflasyon tüm toplumun cebinden çalmaktır. Ülkede zengin daha zengin, fakir daha fakir oldu. Merkez Bankası'ndan para basıp dağıtıyorlar. Asgari ücreti, emekli maaşlarını dövize endeksleyin. Bu yönetim şekli ile enflasyonu düşürmeleri imkansız. Çünkü bilmiyor bunlar, ekonomistim demekle olmaz bu işler.

6'LI MASA TÜRKİYE MASASIDIR

6'lı masa Türkiye'deki kutuplaştırmaya, ötekileştirmeye karşı oluşturulmuş bir cevaptır. 6'lı masanın ruhunda mutakabat var. 6'lı masadaki liderlerin tamamı ortak noktada buluşuyor. 50+1 almak istiyorsak birlikte çalışmak zorundayız. 6'lı masa bir Türkiye masasıdır. Hedefimiz parlementer sistemdir. Temel politika anlamında müşterek çalışmaya önem veriyoruz. Bunları diğer genel başkanlarla paylaştım. Ortak aday olacak kişi kendi partisinin değil, 6 partinin adayı olacak, ve tüm politikasını bu 6 partinin çizdiği şekilde hayata geçirecek. Sadece kendi partinin politikası ile ortak aday olamaz. O zaman her parti kendi adayını çıkarsın.

HEDEFİMİZ SEÇİMİ AÇIK FARKLA KAZANMAK

Cumhurbaşkanlığı adayı için isimler üzerinden yapılan tartışmalar doğru değil. Geçiş süreci üzerinden anlaşma olmadan, ortak aday konusunda isim belirtmek doğru değil. Biz adayın ismini seçime kısa bir süre kala açıklama tarafındayız. Her partinin kendine göre bir adayı vardır. Bu da normal bir şeydir. Her parti doğal olarak kendi liderini Cumhurbaşkanı olmak görmek ister. Anketler önemli ama her şey değil. Hedefimiz Cumhurbaşkanlığı seçimini açık farkla kazanmak. Açık farkla kazanmazsak seçimi aynı İstanbul'da olduğu gibi, farklı şeyler denemek isteyecekler.

Baskın seçim için hazırlıklıyız. Daha önce 'baskın seçim ülkeye ihanettir' diyen Erdoğan, sonrasında gidip MHP ile baskın seçim kararı aldı. Onun için biz her şeye hazırlıklıyız. Anketler farklı, meydanlar çok farklı şeyler gösteriyor bize. 6'lı masa şuan gayet iyi gidiyor, bütün liderler ülke için en iyisi olması için çalışıyor.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.