1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Babacan partisinin Kalkınma Seferberliği Eylem Planı'nı açıkladı
Babacan partisinin Kalkınma Seferberliği Eylem Planı'nı açıkladı

Babacan partisinin Kalkınma Seferberliği Eylem Planı'nı açıkladı

A+A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kalkınma Seferberliği Eylem Planı'nı açıkladı. Düzenlenen programda konuşan Babacan, “Katma değer hamlesi başlatacağımız sektörlerimizi otomotiv, kimya, tekstil ve medikal olarak belirledik. Tüm bu sektörlerdeki başarılarımız, Sayın Erdoğan’a emekliliğinde silmeyeceği tweetler attıracaktır. Bizi kutlayacağından hiç kuşkum yok, memleket başarısı.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın konuşmasından bazı satır başlıkları şöyle:

"Bugün Kibrithane’deyiz. Bu bir tesadüf değil. Rastgele seçilmiş bir mekân değil. Burası, Osmanlı'nın Kibrit Fabrikası. Ülkemizin bir endüstri mirası. Dile kolay. Bugün tam 16. eylem planımızla karşınızdayız. DEVA Partisi, ülkemizin her alandaki sorunlarının çözümlerini detaylarıyla çalışan ve bunları “eylem planları” ile ortaya koyan ilk parti. Geçen hafta 1,5 saat boyunca içi boş bir ‘Türkiye yüzyılı’ masalına tanık olduk. İçi boş bir çerçeve. Ancak bizde ne boş laf var ne kuru laf kalabalığı. İşimizi yapıyoruz ve gerçek hedeflerden, gerçek ideallerden bahsediyoruz.”

'TÜRKİYE'Yİ BÖLGENİN EN GÜÇLÜ EKONOMİSİ YAPACAĞIZ'

“Ekonomik egemenliğimizi ve güvenliğimizi sağlayacağımızı, ülkemizi bölgemizin en güçlü ekonomisi yapacağımızı söylüyoruz. Türkiye'nin bir eğitim üssü olması için bütün hazırlığımızı yaptık. Yeni nesil üretim tesisleri kuracağız. Ülkemizi en az 10 sanayi vahasıyla taçlandıracağız. Tüm Organize Sanayi Bölgeleri’ni entegre kampüsler haline getireceğiz. 10 eylem planımızdan yeni bir eğitim modeli yaratacağız, yeni bir finansman modeli getireceğiz, istihdam da atılım, ihracatımızı büyüteceğiz. İhracatımızı 500 milyon dolara çıkaracağız. 5 yıl içinde kişi başına düşen millî gelirimizi yüksek gelirli ülkeler seviyesine çıkartacağız. Ekonomik büyümemize kalite getireceğiz.

'İKTİDARIMIZIN İLK DÖNEMİNDE 1 MİLYON VATANDAŞI SANİYEDE YENİ İŞ İMKANI İLE BULUŞTURACAĞIZ'

"Yatırımcıya uzun vadeli ve uygun teminatlı kredi imkanları sağlayacağız. Kamu ödemelerini tam ve gününde yapacağız. Her iş günü 1.000 yeni sanayi istihdamı sağlayacağız. İktidarımızın ilk döneminde 1 milyon vatandaşımızı sanayide yeni iş imkanlarıyla buluşturacağız. İstihdamı, ara değil, aranan elemanlarla büyüteceğiz. Dünyadaki dönüşümü avantaja çeviren, uluslararası patent ve marka başvurularını ikiye katlayan bir aklı devreye sokacağız."

'TÜRKİYE'Yİ SÜPER KOBİ İLE TANIŞTIRACAĞIZ'

"Orta direk yıkıldı. İki uç oluştu: Zenginler daha zengin, yoksullar daha yoksul oldu. Bunu sözüm ona halkın içinden gelen, halkın derdiyle dertelendiğini iddia eden bir yönetim yapıyor. Katma değer hamlesi başlatacağımız sektörlerimizi otomotiv, kimya, tekstil ve medikal olarak belirledik. Tüm bu sektörlerdeki başarılarımız, Sayın Erdoğan’a emekliliğinde silmeyeceği tweetler attıracaktır. Bizi kutlayacağından hiç kuşkum yok, memleket başarısı. Esnafımızın işini büyütmesini sağlayacağız. Türkiye'yi süper KOBİ ile tanıştıracağız. DEVA Partisi iktidarında dünyayla rekabet eden en az 100 bin Süper KOBİ’miz olacak. Altını çiziyorum: Döviz kazanan 100 bin Süper KOBİ. Eylem planımız 76 madde. Lokomotif teşvikler vereceğiz. Net katma değer, tedarik zincirindeki rol gibi kriterlere öncelik tanıyacağız. Teşvik sistemimizi komple sadeleştireceğiz."

Kaynak:KARAR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.