1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Aydın Doğan Cemaat-AKP savaşında safını ilan etti
Aydın Doğan Cemaat-AKP savaşında safını ilan etti

Aydın Doğan Cemaat-AKP savaşında safını ilan etti

AK Parti ile Cemaat arasındaki savaşta Cemaatten yana görünen Aydın Doğan, safını Hürriyet\'in ilk sayfasından ilan etti.

A+A-

Aydın Doğan safını bugün Amiral gemisi Hürriyet'ten yayınladığı deklarasyonla ilan etti. Yolsuzluk operasyonundaki gizli bilgilerin yayınlandığı adres olan Hürriyet, tarafsız olduğunu iddia etti. 

Hürriyet Gazetesi AK Parti ile Cemaat arasındaki savaşa dönen operasyonlarda yaptığı yayıncılıkla Cemaat safında görünen bir pozisyon almıştı. Önce grubun gazetelerinden Radikal bakanların konuşma kayıtlarının sızdırıldığı mecra olmuştu. Dün de Hürriyet.com.tr üzerinden yargı sızdırmalarına yer verilmişti.

Haliyle kamuoyunda Doğan grubu Cemaat'in safında yer aldığı ve operasyonda vurucu rolü oynadığı kanaati oluşmuştu. Bugün grubun amiral gemisi ilk sayfasından safını açıkladı.

DOĞAN GRUBU : TARAF OLMAYACAĞIZ

AKP ve cemaat savaşında yasama yürütme ve yargı erkleri arasındaki kavganın medyaya tarihi bir sorumluluk yüklediğini vurgulayan Hürriyet "Üç sütunu da hasarlı bu sistemin tek sigortası bağımsız, tarafsız medyadır." dedi. Kavgada taraf olmayacağını ilan eden Hürriyet "Eğer medya kavganın tarafı olursa, tuz da kokar!" dediği açıklamasında "iyi ki medya var" vurgusu yaptı.

İşte Hürriyet'in deklarasyonu:
 
"Büyük davaların siyasi sonuçları kaçınılmazdır. Ne var ki büyük davaların siyasallaşması çok ama çok tehlikelidir. Çünkü hukuk, demokrasinin üç asli ve temel gücünün savaş alanı olamaz.  Yürütme (Hükümet), yasama (Meclis) ve yargı kavgasından kazanan çıkmaz.
 
Son bir haftadaki bilançoya bakın: Siyasette kan kaybı, Adliye'de çatlak, mali piyasalarda giderek büyüyen yangın...

BİZ DE TARAF OLURSAK TUZ KOKAR
 
Gelişmeleri hayret, hatta dehşetle izleyen iç ve dış kamuoyu. Üç sütunu da hasarlı bu sistemin tek sigortası bağımsız, tarafsız medyadır.
Eğer medya kavganın tarafı olursa, tuz da kokar!
 
Ama eğer medya işini hakkıyla yaparsa toz dumanın hakikati örtmesine izin vermez.
 Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgi almasını sağlar. Seçmenin önündeki üç sandık için özgür karar vermesine hizmet eder.

Herkesin bilmesini isteriz ki:
 
Hürriyet, tarif ve hayal ettiğimiz medyayı temsil eder. Tıpkı geçmişte olduğu gibi kendisini asla hâkim veya savcı yerine koymaz, işini görür. Rüşvet ile çete arasında tercih kullanmaz, ama suç karşısında habercilikten kaçmaz.
 
O yüzden, "İyi ki bağımsız ve tarafsız medya var, iyi ki Hürriyet var" dediğimiz günlerde yaşıyoruz. Tek dileğimiz yakın gelecekte bir gün herkesin içtenlikle "Hürriyet Benim" demesidir.
Saygılarımızla."

İşte Hürriyet'in ilk sayfasında yayınlanan o açıklama:


\"Deneme\"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.