1. HABERLER

  2. ARŞİVİMİZ

  3. Amerikan Planı Afganistan, Irak, Filistin ve Lübnan’da Çöktü
Amerikan Planı Afganistan, Irak, Filistin ve Lübnan’da Çöktü

Amerikan Planı Afganistan, Irak, Filistin ve Lübnan’da Çöktü

A+A-

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım Salı günü yaptığı açıklamada Amerikan emperyalizminin Afganistan, Irak, Filistin ve Lübnan’daki planlarının direniş ile çökertildiğini söyledi.

 

Lübnan'daki İslami direnişin her zamankinden daha güçlü ve daha hazırlıklı olduğunu belirten Şeyh Naim Kasım halihazırdaki çatışmanın gerçekte iki projenin savaşı olduğunu vurgulayarak “Bunların ilki özgürlük, egemenliğin korunması ve saldırgan İsrail’in vesayetini reddetmenin bütün manasını kuşatacak olan direniştir. İkinci proje ise bölge politikalarını “yeni Orta Doğu” çerçevesi içersinde İsrail’e boyun eğmeye dayanan bir şekilde yeniden düzenlemek isteyen ABD-İsrail planıdır” dedi.

 

“Amerikan planı Afganistan, Irak, Filistin ve Lübnan’da ard arda darbelerle vuruldu ve şimdi de İran ve Suriye ile karşı karşıya” diyen Şeyh Naim Kasım “direnişin halkının ve ordusunun yanında, İsrail karşısında siyonist yapının tesisinden itibaren en stratejik zaferi kazanarak bu ABD planına dahil olanlar da olmak üzere tüm dünyayı nasıl şaşırttığını” bir kez daha hatırlattı.

 

Şeyh Kasım, İsrail karşısında 2000 yılındaki özgürleşme hareketinden 2006 zaferine dek ardı ardına alınan galibiyetlerin ve Rıdvan Operasyonunun “halkların iradesinin kibirli ve küstah rejimlerden daha güçlü olduğunu kanıtladığını” söyledi.

 

“Bugün direnişin sadece belli bir gruba ait olmadığını, direnişin İsrail projesi karşısında ayağa kalkmanın gereğine inanan tüm aktif politik güçleri kapsadığını” vurgulayan Şeyh Naim Kasım “sorgulanması gereken şey direnişin mevcudiyeti değil işgalin neden gerçekleştiği olmalıdır” dedi.

 

Hizbullah'ın her zamankinden daha güçlü ve daha hazırlıklı olduğunu belirten Şeyh Naim Kasım “bu, İsrail’in Lübnan’a karşı saldırgan bir karar almadan önce çok ihtiyatlı olmasını sağlamalı. Direniş işgal ve İsrail tehlikesi varoldukça ilerlemesini sürdürecektir” uyarısında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.